05.03.2011 16:00 CET
0 : 0
(0:0)

Arsenal FC - Sunderland AFC 0:0

Arsenal nedokázal využít zaváhání Manchesteru United a doma jen remizoval 0:0 se Sunderlandem. Oba týmy měly několik vynikajících příležitostí, branka ale nakonec k vidění nebyla.

Sunderland měl sice první vážnější zápasu, ale první poločas byl víceméně v režii Arsenalu, který měl několik více než dobrých příležitostí na skórování. Tak tedy nejprve pálil vedle Richardson a pak měli zajímavé šance Bendtner s Nasrim. Francouz Nasri prošel až do malého pokutového území, ale trefil jen boční síť branky Sunderlandu. Za chvíli byl Nasri znovu v akci, ale brankář Mignolet lapil míč do náruče. Zajímavý střelecký pokus přes hlavu zkoušel Bendtner, Mignolet byl znovu připraven. Mignolet vyhrál i druhý minisouboj s Bendtnerem, když předvedl fantastický zákrok.

Ve stejném tempu se pokračovalo i po změně stran. Arsenal útočil, ale branku ne a ne vstřelit. Deset minut před koncem se osmělili také hosté a Arsenal měl velké štěstí, že neinkasoval. Welbeck pořádně protáhl Szczesnyho a na polského brankáře nevyzrál ani Henderson. Poslední minuty patřily jednoznačně Gunners, dokonce se jim podařilo vstřelit kýžený gól, jenomže z ofsajdu. Závěrečný tlak v regulérní branku nevyústil a Arsenal tak jenom remizoval se Sunderlandem 0:0.

Autor: Ondřej Linhart