01.05.2011 15:05 CET
1 : 0
(0:0)

ManUtd si přidělalo práci, šlágr kola rozhodl Ramsey

Také třetí venkovní zápas se zbývajícím členem Big Four Manchester United nezvládl a v boji o titul si pořádně zavařil. Statečný výkon a jediný gól Ramseyho Arsenalu stačil ke třem bodům, které znamenají, že se s ním ještě musí počítat minimálně do bitvy o post vicemistra. Red Devils naproti tomu živí už jen tříbodový náskok na druhou Chelsea.

To, že United začnou na Emirates Stadium odzadu, se všeobecně čekalo, ale že budou až takto pasivní a za celý poločas pořádně vytáhne paty za půlku akorát kvarteto Fabio-Rooney-Hernandéz-Nani, to už lze brát skutečně s podivem. Oni tři největší ofenzivní tahouni MU poslední doby se navíc očividně nevyspali dobře, stejně jako například Vidič, takže pouze pravý bek Fabio měl slušnou možnost otevřít skóre, kdyby místo zablokované přihrávky volil střelu. Jinak se Manchester v první 45minutovce soustředil vážně jen na obranu a především úplně zezačátku také stěží stíhal živelným domácím. Za ně okamžitě po úvodním hvizdu mohl nahlas promluvit Wilshere, k němuž míč na penaltový puntík odkopl Vidič a on ho při zemi nepovedeně nasměroval mimo. Do slušných příležitostí se pak nebýt skvělého Evry propracoval i Walcott. Zdaleka největší pozornost na sebe nicméně v úvodní části poutali rozhodčí - ten čárový přehlédl jasný volejbalový úder Vidiče (a ještě si pak bůhvíjak dokázal obhájit odmávaný roh), zatímco hlavní sudí Foy se pro změnu třikrát přimotal do rozehrávky Londýňanů.

O přestávce šli Red Devils alespoň částečně do sebe, přes mírný tlak a Rooneyho nadějný kop ze standardní situace ovšem poměrně brzy inkasovali. Opět za to mohly známky amatérského bránění, lenost vracejícího se Parka a Van Persieho přihrávka do druhé vlny pro šťastně skórujícího Ramseyho. To byl doopravdy rozhodující okamžik vzhledem k tomu, že soustavná územní převaha United nic neříkala a s výjimkou posledních minut to byly vždycky jen nahodilé akce, které strašily Szczesného. Ten se takto musel obávat nepřesné Vidičovy hlavičky a zasáhnout byl nucen akorát proti Naniho ráně levačkou z těžšího úhlu. V 87. minutě ještě upadl ve vápně Owen poté, co jej lehce atakoval Clichy, penalta se však nepískala. Arsenal tedy nejspíš po právu zvítězil.

Autor: Tomáš Daníček