15.08.2009 18:30 CET
1 : 6
(0:3)

Everton FC - Arsenal FC 1:6

Evertonu se sice v úvodních zápasech sezony nedaří, ale na to, co dnes zažil v Goodison Parku, bude chtít hodně rychle zapomenout. Arsenal tu totiž Toffees zostudil šesti brankami! Gunners podali úžasný výkon a postarali se o největší senzaci kola.

Přitom utkání nemělo nijak divoký začátek a po prvních dvaceti minutách se podobná kanonáda rozhodně nemohla čekat. Ačkoliv je pravdou, že Arsenal měl o něco více ze hry, kdežto domácí se do šancí dostávali spíše sporadicky. Vše zlomila 26. minuta, kdy si Bendtner skvěle poradil s Bainesem, posunul míč na Fabregase a ten ho připravil pro nabíhajícího Denilsona, jenž nádhernou ranou z 22 metrů poslal Arsenal do vedení.

Everton nedokázal na vedoucí branku soupeře odpovědět a ve 37. minutě přišla další rána. Obrana Toffees si po Van Persieho trestném kopu nepohlídala Thomase Vermaelena, který si tak v prvním soutěžním utkání z Arsenal připsal i premiérovou trefu, úplně sám nedal hlavičkou Howardovi šanci. To už byl Arsenal rozjetý a o čtyři minuty později si vybojoval další standardní situaci. Tentokrát od ní odehnal Van Persieho Fabregas a udělal dobře. Jeho míč totiž skončil na hlavě druhého stopera Gallase, který se ocitl před brankou opět úplně sám a zvýšil na 3:0. To byla pro Everton obrovská rána a kouč David Moyes jen po poločasovém hvizdu naštvaně odešel do kabiny.

To ale ještě nevěděl, co ho čeká v dějstvím druhém. Arsenal měl totiž raketový start a po třech minutách a spolupráci Van Persieho s Fabregasem to bylo už 4:0. Z branky se radoval španělský kapitán. Nicméně ani luxusní čtyřbrankový náskok Londýňanům nestačil a v 70. minutě zatloukli další hřebíček do rakve zničemým domácím. Almunia vyhodil míč na rozběhnutého Fabregase, který přesprintoval více než půlku hřiště a přesnou ranou zvýšil na 5:0. A aby toho nebylo málo, v 89. minutě se prosadil i střídající Eduardo. Velký podíl na jeho brance měl Andrej Aršavin, jehož střela se odrazila od tyče a pro chorvatského útočníka již nebyl problém míč dorazit. V nastaveném čase si Everton připsal alespoň čestnou brankou, kterou zařídil rovněž střídající Saha.

Autor: Ondřej Holzman / eurosport.com