27.12.2009 14:30 CET
3 : 0
(0:0)

Arsenal FC - Aston Villa 3:0

Arsenal zvládl domácí utkání s Aston Villou a přiblížil se vedoucí Chelsea. Kanonýři rozhodli ve druhém poločase, když dokázali nastřílet do sítě Villians tři branky a vyhrát 3:0. Dvěma brankami se blýskl Fabregas, jenž byl hlavní hvězdou utkání.

Domácí si vytvořili první obrovskou šanci už ve 4. minutě, konkrétně Chorvat Eduardo. Záložník Diaby mu poslal dobrou přihrávku a Eduardo napálil míč pouze do Friedela. Arsenal měl v prvním poločase trvalou převahu a Aston Villu prakticky do ničeho nepouštěl. Nicméně svojí územní i střeleckou převahu nedokázal v prvním dějství gólově zužitkovat. Jedinou šanci Villians měl na svědomí Ashley Young, který se na hranici pokutového území dostal ke střele, avšak ta byla přizvednutá a skončila nad.

Druhý poločas byl zcela v režii Arsenalu. Hosté se bránili a Gunners byli několikrát velice blízko vstřelení úvodní branky. V 56. minutě vytáhl Fabregasův přímý kop na roh brankář Friedel. Z následného rohu vznikl velký závar, Friedel byl už překonán, ovšem domácí obrana na poslední chvíli míč odkopla. Fabregas to pak zkoušel ze střední vzdálenosti, ale přestřelil. Další závar před brankou Aston Villy opět neskončil brankou, Arshavin donutil Friedela ke skvělému zákroku. V 65. minutě už se přeci jenom mohl celý Emirates Stadium radovat, k přímému kopu z velice dobré vzdálenosti se postavil Fabregas a parádně umístěnou střelou otevřel skóre utkání.

V 81. minutě přišel druhý zásah Arsenalu, Walcott přesným pasem vyzval ke skórování Fabregase a ten nepohrdl - 2:0 pro domácí. Za pět minut se mohla Aston Villa vrátit do zápasu, ale Agbonlahor v souboji jeden na jednoho s Almuniou neuspěl. V nastaveném čase udělal krásnou tečku za utkáním Diaby, který se individuální akcí dostal až na hranici pokutového území, kde pěkně umístěnou střelou překonal Friedela - 3:0.

Autor: Ondřej Linhart