20.08.2023 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Trnava pripravila Podbrezovej prvú prehru v ročníku

Spartak Trnava pripravil mužstvu Železiarní Podbrezová prvú stratu bodov a prehru v súťaži zároveň, keď si so súperom v nedeľnej dohrávke štvrtého kola Niké ligy poradil pomerom 2:0 (1:0). V 19. minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Ristovski. Jeho zakončenie zlikvidoval Ludha. Odrazenú loptu napálil pred odkrytou bránkou do konštrukcie Oseni. V 28. minúte Breznik nekompromisne "zrušil" Kabonga a videl prvú žltú kartu v zápase. V 32. minúte sa na Ludhu rútil Azango, no trafil to priamo do jeho rukavíc. Gólman sa s Azangom ešte nepríjemne zrazil. Obaja ostali otrasení a boli aj ošetrovaní. V 37. minúte prvý zákrok zápasu vytiahol brankár Takáč. V 43. minúte sa po tvrdom zákroku na Gorosita zažltilo Bajovi. Argentínsky stopér potreboval dokonca nosidlá, ale o chvíľu prekvapil návratom na hraciu plochu. V nadstavenom čase prvého polčasu akcia zakončená ranou zo strednej vzdialenosti skončila presným zásahom. Bukata pristavil loptu Bainovićovi, ktorý nachytal Ludhu na hruškách - 1:0. Za takéhoto stavu schádzali tímy do kabín na polčasovú prestávku. V 48. minúte center Štefánika z ľavého krídla pristál na hlave Breznika, ktorý rozvlnil sieť - 2:0. V 54. minúte Bukata vysunul do nájazdu Štefánika, a ten napálil do pripraveného Ludhu. V 55. minúte Azangov obstrel spoza 16-ky tesne minul priestor troch žrdí. V 63. minúte Ludhu spoza 16-ky ohrozil Ristovski. V 64. minúte videl kartu Grešák a v 68. minúte ho napodobnil Oseni. V 73. minúte z hranice veľkého vápna vypálil Špyrka, a svoj pokus namieril priamo do Takáča. V 76. minúte bol kartový trest udelený Procházkovi, v 79. minúte rovnako pochodil Bainović. Ako posledný dostal kartu v dueli v 85. minúte Bartoš. V 88. minúte sa po pase Ristovskeho sám na bránku rútil Ofori, no pred zakončením sa pošmykol. Viac gólov v nedeľnom dueli nepadlo, a tak Spartak Trnava porazil Železiarne Podbrezová 2:0. Minuloročný nováčik po troch víťazstvách v rade zakúsil prvú prehru v novej sezóne Niké ligy a prišiel o líderskú pozíciu v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu