30.07.2023 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

Trenčania v úvode Niké ligy vyrabovali "malý Rím"

V dohrávke prvého kola nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže s novým názvom Niké liga pohárový zástupca Spartak Trnava na štadióne Antona Malatinského prekvapujúco podľahol mužstvu AS Trenčín 1:2 (0:1).

Od úvodu zápasu pôsobil lepším dojmom prekvapujúco hosťujúci Trenčín. Viac držal loptu, no gólové príležitosti zatiaľ absentovali. V 25. minúte Soares prenikol cez stred ihriska. Gorosito pred ním cúval a Soares už hľadal Gajdoša, ktorý bol vo veľmi dobrej pozícii, ale Trnavčania prihrávku hosťujúceho hráča v poslednej chvíli zachytili. V 36. minúte Soares presne prihral Kupusovićovi. Ten zabehol za chrbát Štetinu a z približne desiatich metrov z prvej skóroval do bližšieho pravého horného rohu brány - 0:1. Išlo o veľmi pekný zásah. V 38. minúte odpovedal prudkou strelou Štefánik. Vozinha vytlačil nad brvno na rohový kop.

Hneď po obrátke zostal na zadnej žrdi úplne nepokrytý Kmeť, no dokázal hlavičkovať iba do ľavej žrde. V 59. minúte sa Zeljkovič zbavil brániaceho hráča a kolmou prihrávkou našiel Djuričina. Posledný menovaný sa nachádzal na šestnástkovom oblúku. Zakončil z otočky pohotovo z prvej a jeho strela zapadla presne k pravej žrdi Vozinhovej brány. Trnava týmto počinom vyrovnala na 1:1. V 80. minúte prišla spoza pokutového územia nečakaná prudká rana Mikoviča. Martin Vozinhovi poriadne vyprášil rukavice, ale neprestrelil ho a skóre sa tak nemenilo. Zápas sa pomaly chýlil k záveru a domáci fans netušili, aké nepríjemné prekvapenie im pripraví. V 86. minúte Spartak ubránil štandardku. Po nej však spoza šestnástky vypálil Kozlovský. Lopta v jeho podaní letela pod brvno, no Vantruba ju dokázal vyraziť na roh. O všetkom rozhodla až šiesta nadstavená minúta duelu, v ktorom herne milo prekvapil Trenčín. Hosťujúci AS získal príležitosť exekúcie rohového kopu. Brankár Vantruba pri ňom zaváhal, lopta mu vypadla a od Sebastiána Kóšu sa odrazila do siete. Viac sa už stať nestihlo, a tak mužstvo z Považia prekvapujúco ozbíjalo o všetky body domácu Trnavu, ktorú zdolalo o gól 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu