12.08.2023 18:00 CET
5 : 2
(3:0)

Žilina nadelila dovtedy stopercentnému Trenčínu koľko doňho vošlo

V treťom kole Niké ligy sa zrodil vysoký výsledok, keď domáci MŠK Žilina rozstrieľal dovtedy stopercentný AS Trenčín 5:2 (3:0) a pripravil mu prvú prehru v novom ročníku Niké ligy.

V jedenástej minúte domáci rozohrali štandardnú situáciu v strede poľa na ľavú stranu. Loptu si prebral Iľko a vydarenou ranou z hranice 16-ky trafil ľavý horný roj Vozinhovej bránky - 1:0. V 24. minúte mali domáci ďalšiu veľkú príležitosť navýšiť skóre. Kaprálik aktívnym pressingom donútil Stojsavljevića ku chybe. Vozinha dobre čítal hru a loptu tesne pred útočníkom Žiliny Iľkom dokázal odkopnúť. V 36. minúte predviedli žltozelení peknú akciu. Reprezentant Ďuriš vletel s loptou z pravej strany do pokutového územia Trenčína a krížnou strelou po zemi k pravej tyči nedal Vozinhovi šancu na úspešný zákrok - 2:0. V 42. minúte sa skóre na ukazovateli menilo opäť. Hosťujúca obrana bola zrelá na uterák. Prečíslenie troch na jedného hráči spod Dubňa využili ideálne. Ďuriš z ľavej strany nezištne posunul loptu Kaprálikovi, ktorý do prázdnej bránky AS pohodlne pridal tretí žilinský gól - 3:0. V nadstavenom čase prvého dejstva spálili "Šošoni" ďalšiu tutovku. Kaprálika našla presná prihrávka do priestoru a išiel sám na Vozinhu. Pokúsil sa ho prelobovať, ale gólman hostí mu pokazil gólovú radosť.

V 58. minúte z ľavej strany pálil Soares. Belko aj so šťastím vytlačil jeho ranu na pravú tyč. V 60. minúte sa po rohovom kope Považanov pred Belkom najlepšie zorientoval Ibrahim a zaznamenal prvý gól Trenčína - 3:1. V 66. minúte po pravej strane Barimu ušiel Gong. Poslal dobrý center na ľavú stranu, kde však Dos Santos zoči voči Belkovi neuspel. Žilinský brankár si pripísal ďalší kvalitný zákrok. V 74. minúte Sauer z ľavej strany našiel pred 16-kou Mysloviča, ktorý tvrdou strelou mieril tesne vedľa pravej tyče Vozinhovej bránky. V 83. minúte Addo z ľavej strany našiel prihrávkou na veľkom vápne Ďuriša, ktorý loptu efektnou obaľovačkou upratal k ľavej tyči bezmocného Vozinhu - 4:1. V 90. minúte využili hostia zmätok v obrane MŠK a zapísali so do streleckej listy i druhýkrát. Autor gólu prestrelil Belka k pravej tyči - 4:2. V nadstavenom čase najprv otvorenú obranu hostí využil Addo, keď z pravej strany obstrelil Vozinhu - 5:2. Hlavný arbiter nadstavil sobotňajší duel o tri minúty. MŠK Žilina zdolal AS Trenčín vysoko 5:2. Žilina po domácom víťazstve 3:1 nad Ružomberkom a prehre 0:2 v Podbrezovej zaknihovala ďalšie tri body a dotiahla sa práve na šesťbodový Trenčín. Ten po výhrach 2:1 na horúcej pôde v Trnave a 2:0 nad Zemplínom Michalovce prehral prvýkrát v novej sezóne.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu