04.08.2023 20:30 CET
2 : 1
(0:1)

Ružomberok otočil so Skalicou a potešil fanúšikov prvými bodmi

MFK Ružomberok sa poriadne natrápil na prvé body v novej sezóne, no napokon v predohrávke druhého kola Niké ligy porazil MFK Skalica 2:1 (0:1).

V deviatej minúte si na Mášikov center nabehol Haša a hlavou tesne minul horný roh domácej brány. Hneď v ďalšej minúte priestor troch žrdí netrafil ani Kousal. V jedenástej minúte center Mášika našiel Podhorina, ktorý hlavou otvoril skóre stretnutia - 0:1.

V 24. minúte Liptáci zahrávali priamy kop, no Maslo trafil iba múr. V 28. minúte sa Chobot prekľučkoval po ľavej strane a poslal prihrávku pred bránu Záhorákov, kde ju minuli dvaja jeho spoluhráči. V 29. minúte centroval do vápna Chobot a loptu hlavou minul Chrien. V 33. minúte sa Yao rútil stredom ihriska do veľkej šance. Nakoniec ho stihli križovať Maslo s Kotulom. Následnú odrazenú loptu si postrážil Krajčírik. Hostia po polčase prekvapujúcu viedli o jeden gól.

V 49. minúte Šefčíkove zakončenie vyrazil Luksch. V 50. minúte Kotulov krížny pokus z hranice 16-ky usmernil Luksch tesne vedľa žrde. V 51. minúte Lavrinčík z diaľky mieril tesne nad. V 55. minúte si na center nabehol Gerec a hlavou zrovnal na 1:1.

V 60. minúte to po zblokovaných strelách skúsil spoza veľkého vápna Selecký krížnou strelou tesne vedľa. V 64. minúte Chobot pálil nad brvno. V 67. minúte vyrážal domáci Krajčírik. V 74. minúte bol po preskúmaní VAR-om uznaný gól Domonkosa - 2:1.

V 76. minúte chcel vyrovnať Vlasko, lenže jeho strelu odkopol z bránkovej čiary obranca. V 86. minúte Mášikovu strelu vyškriabal spod brvna Krajčírik. Po šiestich nadstavených minútach duel skončil. V predohrávke druhého kola Niké ligy otočil Ružomberok nepriaznivý stav a zdolal Skalicu 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu