28.07.2023 20:30 CET
1 : 4
(1:2)

Úvod sezóny priniesol nepríjemné prekvapenie fanúšikom Dukly proti Podbrezovej

V prvom kole nového ročníka Niké ligy prehral na Štiavničkách v súboji minuloročných nováčikov najvyššej súťaže domáci MFK Dukla Banská Bystrica so Železiarňami Podbrezová vysoko 1:4 (1:2).

V tretej minúte Kováčika v 16-ke vychytal Hruška. V 20. minúte sa zakývala horná sieť brány Podbrezovej. Stalo sa tak potom, čo pálil Polievka. Bartoš loptu tečoval a Ludhu takmer prehlavičkoval Acosta. V 29. minúte po prihrávke brankára Ludhu veľmi zaváhal Grešák. Spoza neho bol presný Acosta, ktorý dal šancu kanonierovi Polievkovi a ten rozvlnil sieť hneď v prvom kole nového ročníka - 1:0. V 30. minúte mohol vyrovnať Kuzma, no loptu mal trafiť lepšie. V 31. minúte druhému gólu Polievku v zápase zabránil Ludha. V 34. minúte sa Kováčik natlačil k ľavej žrdi a nekompromisne napálil pod brvno - 1:1. V 42. minúte sa "železiarom" podaril obrat. Galčík posadil center na hlavu Kováčika, ktorý sa presadil k bližšej žrdi - 1:2. V poslednej minúte prvého polčasu zavaril svojmu tímu Galčík, a jeho čáry-máry ubránil Ludha.

V 47. minúte nepremenil veľkú príležitosť Masaryk. Bystricu v tomto okamihu podržal Hruška. V 49. minúte chýbalo Talakovmu pokusu viac razancie. V 53. minúte sa pri snahe Dukly zapotil Ludha. Boxerské rukavice vzápätí musel na opačnej strane ihriska predviesť i Hruška. V 54. minúte Migaľa nezabránil Galčíkovmu prieniku do pokutového územia a Hruškovi sa prášilo z rukavíc. V 55. minúte znova hviezdil Hruška a do týchto chvíľ držal domácich nad vodou. V druhom súboji na neho nevyzrel striedajúci Talakov, keď pálil do bližšej žrde. V 62. minúte to skúsil Galčík. V 68. minúte Ludha vyrazil nepríjemnú delovku "vojakov". V 71. minúte sa čerstvý Kabongo predral do príležitosti, ale gól mu z kopačky ukradol obetavý Willwéber. V 90. minúte Kováčik pálil zvnútra pokutového územia a nechal vyniknúť Hrušku, čím musel oslavy hetriku o pár minút odložiť. Potom Blahút spracoval loptu hlavou a bol krôčik od úspešného zakončenia, no zastavil ho ofsajdový verdikt. V druhej nadstavenej minúte Kabongo uzavrel protiútok s Kuzmom strelou do prázdnej bránky - 1:3. Domáci tak prehrávali o dva góly. V piatej nadstavenej minúte parádne trafil Kováčik a predsa len skompletizoval hetrik. Banská Bystrica na úvod sezóny prekvapujúco vysoko prehrala s Podbrezovou 1:4.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu