05.08.2023 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Trenčín ostal stopercentný aj proti Michalovciam

AS Trenčín potvrdil veľmi dobrý vstup do novej sezóny najvyššej slovenskej súťaže a v druhom kole Niké ligy zdolal MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0).

V dvanástej minúte Gajdoš napálil priamo na Száraza. V 14. minúte Száraz musel vybehnúť ďalej z brány, pretože hrozil únik domáceho hráča. Michalovský brankár dobre prečítal hru. V 20. minúte bol v priaznivej streleckej pozícii Pavúk, ale jeho rana bola zblokovaná. V 23. minúte si Száraz poradil s Barišovým prízemným pokusom z väčšej diaľky. V 34. minúte odrazená lopta prešla k Bednárovi a Trenčania mali šťastie, že jeho zakončenie zblokoval Ibrahim. V 35. minúte Soares pred 16-kou nabil lepšie postavenému Ibrahimovi, ktorý nemal problém úspešne zakončiť - 1:0. V 42. minúte Gajdoš nepotrestal chybu Bednára. Strelecký pokus mu nevyšiel a lopta smerovala ďaleko vedľa brány.

V 61. minúte Adekunle po pár sekundách na trávniku ohrozil domácu bránu. Úspešný zákrok si pripísal Vozinha. V 72. minúte zakončil spoza 16-ky Danko. Lopta bola tečovaná, no Vozinha to zvládol. V 81. minúte Trenčania podnikli rýchlu akciu. Začal a zavŕšil ju Soares, ktorý šprintoval po ľavej strane a strelou cez dvoch brániacich hráčov rozvlnil sieť - 2:0. V 83. minúte opäť z podobnej pozície strieľal Soares, a Száraz predviedol úspešný zákrok. V 90. minúte mal Akila pred sebou už iba Száraza, ktorý zmenu skóre nedovolil. Zápas nadstavil hlavný arbiter o päť minút. Trenčín má ďalšie tri body po víťazstve 2:0 nad Michalovcami a v novej Niké lige je zatiaľ stopercentný.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu