19.08.2023 18:00 CET
4 : 1
(4:0)

Trenčín sa vrátil na víťaznú vlnu a schytal to Ružomberok

Vo štvrtom kole nového ročníka Niké ligy sa AS Trenčín na domácej tráve pod hradom Matúša Čáka vrátil na víťaznú vlnu z prvých dvoch kôl a potešil vlastné obecenstvo vysokým víťazstvom nad Ružomberkom 4:1 (4:0).

V jedenástej minúte veľmi dobrý brankársky zákrok predviedol Krajčírik, keď sa z zoči-voči nemu ocitol Gajdoš. V 27. minúte veľmi dlhý pas za ružomberskú obranu našiel voľného Kozlovského, ktorý si vylepšil streleckú pozíciu a loptu prepasíroval za brániaceho Masla a predovšetkým gólmana Krajčírika - 1:0. V 30. minúte bol Kotula prikrátky na rýchleho Gonga. Menovaný krídelnik zakončil pravačkou a zaváhanie predviedol aj Krajčírik - 2:0.

V 36. minúte zachránil Trenčín Vózinha. Prudkú strelu po zemi poslal z hranice 16-ky k žrdi Šefčík, domáci brankár bol však pozorný a bezchybný. V 37. minúte deštrukcia tímu z Liptova pokračovala. Tretí pomyselný klinec do rakvy im zasadil Kupusović. Zakončiť však mohol už Gong, z pravého krídla sa však neulakomil a posunul to pred odkrytú bránku - 3:0. V 38. minúte schytal Ružomberok ďalší úder. Gong odcentroval a hlavou zakončil Soares - 4:0. Viac sa už v prvom polčase našťastie pre Ružomberok nestalo.

V 47. minúte sa Gajdošov priamy kop takmer skončil gólom; prudká lopta sa obtrela o tyč. V 49. minúte Krajčírik zlikvidoval čistú šancu Kupusovića, Trenčín získal roh. V 50. minúte chyboval Maslo a Krajčírik zachránil "Ružu" od inkasovania z kopačky Kupusovića. Odkrytú bránku následne ubránil Maslo, ktorý tak ukradol gól Soaresovi. V 53. minúte Ibrahim hlavičkoval vedľa priestoru troch žrdí. V 66. minúte Ibrahimov strieľaný center musel riešiť Krajčírik, pretože smerovala na bránku. Bol to veľmi dobrý zákrok.

V 83. minúte pred Krajčírikom operoval Demitra, no loptu nasmeroval priamo do rukavíc hosťujúceho brankára. V 84. minúte zakombinovali striedajúci futbalisti Liptákov. Center z pravej strany naservíroval pred bránu domáceho AS Chrien. V obrannej činnosti nebol úspešný rovnako striedajúci Bagín. Gól hlavou si pripísal Gerec - 4:1.

Trenčín zdolal Liptákov vysoko 4:1 a v tabuľke sa naďalej udržal na tých najvyšších poschodiach.

Autor: Dušan Guman