06.05.2023 18:00 CET
0 : 2
(0:2)

Trenčín rozhodol o výhre na Zemplíne ešte v prvom dejstve

MFK Zemplín Michalovce nevyužil vo ôsmom nadstavbovom kole šancu zabezpečiť si fortunaligovú definitívu pre ďalšiu sezónu a na domácej tráve prehral s AS Trenčín 0:2 (0:2).

Hneď v prvej minúte mal gól na kopačke Marcin. Čaroval gólman Vozinha a následne sa domáci dopustili ofsajdu. V 19. minúte Jánošík zahral krátky rohový kop. Loptu vzápätí poslal Marcinovi, a ten v dobrej pozícii vystrelil vysoko nad. V 30. minúte Bainović po zemi nabíjal do vápna. Zasiahol Kozlovský, ale vzápätí rozvlnil sieť Bagin a hostia z Považia sa ujali vedenia 1:0. V 40. minúte si pozíciu ešte vylepšoval Jánošík, a v kľúčovom okamihu sa pošmykol. V 41. minúte Dos Santos nechal vyniknúť Száraza a skóre sa nemenilo. V 42. minúte hlavičkoval Stojsavljevič a AS zvýšil náskok pred Michalovcami na 2:0.

V 69. minúte bol v správnom čase na správnom mieste Jánošík. Loptu sa snažil poslať do protipohybu Vozinhu. Po veľmi dobrom zákroku brankára hostí prišiel kontakt s Adekunlem a hra bola prerušená. V 75. minúte z voleja tvrdo pálil Azango. Nekopol to však ideálne a brankár Száraz šancu eliminoval. V 80. minúte trafil do bočnej siete Marcin. V tretej nadstavenej minúte vystrelil Adekunle, no Vozinha veľmi dobrým zákrokom zachránil. V piatej nadstavenej minúte musel ešte konať Vozinha, potom zápas skončil. Michalovce prehrali s Trenčínom 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk