12.05.2023 18:30 CET
1 : 2
(1:1)

Trenčín uhral cenné tri body v Zlatých Moravciach

ViOn Zlaté Moravce neuspel v dôležitom súboji s Trenčínom o vyhnutie sa baráži a podľahol mu na domácom ihrisku 1:2 (1:1).

V siedmej minúte strieľal Almeida a Vozinha mu nastavil rukavice. V desiatej minúte hráči aj diváci avizovali ruku a VAR ukázal, že v 16-ke sa takto previnil Kmeť. Loptu si na biely bod postavil Čerepkai. Vozinha sa hodil správnym smerom, ale strelu nevytlačil - 1:0. V 28. minúte mal príležitosť na zmenu skóre Pinte, a obranný zákrok predviedol Stojsavljevič. V 32. minúte zrýchlil Soares, čím zamestnal dvoch hráčov Zlatých Moraviec. Na čiare zachránil Čonka. V 39. minúte Trenčania nechali osamoteného Mondeka, ktorý halfvolej poslal do stredu brány. V 40. minúte obranne zakročil Stojsavljevič. V poslednej minúte prvého polčasu Azango trafil k pravej žrdi, od ktorej sa lopta dostala do siete - 1:1.

V 60. minúte lopta od jedného z Trenčanov minula brvno. V 63. minúte sa Emeka uvoľnil v strede pokutového územia a Kozlovského center zasunul dovnútra ľavou nohou - 1:2. Situácia bola v tejto chvíli pre domácich kritická. V 70. minúte Brenkusa s loptou v pokutovom území atakoval Bagin, no podľa rozhodcu Očenáša v súlade s pravidlami. V 74. minúte na pravej strane 16-ky získal loptu Ikugar, avšak pošmykol sa. V nadstavenom čase Bednár čisto dohral Kupusovića. Následne nechceli ísť od seba a vypukol konflikt. Góly viac nepadali. ViOn Zlaté Moravce nezvládol domáci dôležitý zápas a Trenčínu v piatkovej predohrávke deviateho nadstavbového kola podľahol 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk