08.04.2023 18:00 CET
3 : 3
(1:1)

Trenčín a Michalovce obstarali šesť gólov, červenú kartu i penaltu

Vo štvrtom kole nadstavbovej časti Fortunaligy videli diváci v zápase v skupine o záchranu v najvyššej súťaži medzi domácim AS Trenčín a MFK Zemplín Michalovce až šesť gólov. Hráči spod hradu Matúša Čáka remizovali s východniarmi 3:3 (1:1).

V druhej minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Soares. Jeho strelecký pokus zastavila tyč Szárazovej bránky a skóre sa tak ešte nemenilo. V šiestej minúte dostali Trenčania gól napriek tomu, že súpera tlačili. Peňa vyslal pas na Jánošíka, ktorý rutinérskym spôsobom skóroval - 0:1. V jedenástej minúte Jánošík našiel Kanua, ale Kukučka si pripísal veľmi dobrý zákrok a svojich podržal. V 17. minúte Stojsavljevič chyboval a musel faulovať Magdu. Za svoj zákrok dostal žltú kartu. V 21. minúte rýchly brejk Michaloviec prerušil Soares, ktorému sa za tento počin takisto zažltilo. V 27. minúte to do brány po rohovom kope dokázali dotlačiť Trenčania. Lopta skákala v oblasti päťky. Azango nabil Stojsavljevičovi, ktorý vyrovnal na 1:1. V 43. minúte na opačnej strane vytiahol dobrý zákrok Kukučka, keď Qoseho strelu vyrazil na roh.

V 51. minúte vedenie na svoju stranu strhli futbalisti Zemplína. Qose pretlačil loptu na Peňu, ktorý prekonal Kukučku - 1:2. V 54. minúte sa ku strele v dobrej pozícii dostal Gajdoš, no Száraz vyrazil. V 55. minúte Emeka spadol v 16-ke súpera. Domáci signalizovali ruku a faul. Následne pálil Azango, ale Michalovce hrozbu prestáli. V 57. minúte Gajdoš vyslal dobrú loptu, ktorú pred bránkoviskom tečoval Hollý a bolo 2:2. V 58. minúte to Azango vyskúšal technickým obstrelom. Száraza podržala pravá tyč. V 69. minúte sa Emeka predieral do brejku, ale zasiahol ho Marjanovič a schytal červenú kartu. Žltú zas následne uvidel kouč hostí Norbert Hrnčár. V 76. minúte si žlté napomenutie vyslúžil Michalovčan Ranko. Rovnaký hráč mohol v 81. minúte v čistej šanci rozhodnúť, no domáci AS zachránil Kukučka. V 85. minúte prišiel nepríjemný zákrok na Adekunleho, za ktorý Pires videl žltú karu. V nadstavenom čase dobrý center do vápna od Stojsavljeviča premenil na zásah Emeka - 3:2. V piatej nadstavenej minúte za Kukučkom zvonila tyč a následne gólman zahviezdil úspešným zákrokom. V siedmej nadstavenej minúte Šebeň, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko sekúnd, zahral vo vápne rukou. Žltú kartu dostal Bainović. Pokutový kop premenil Marcin a bolo opäť vyrovnané. Žltú kartu videl i Begala. Trenčín remizoval v pestrom zápase s Michalovcami 3:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk