15.04.2023 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

ViOn neopustil barážovú priečku, keď prehral v Trenčíne

AS Trenčín zdolal v dôležitom dueli piateho nadstavbového kola ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0) a vzdialil sa nebezpečnej barážovej priečke. V siedmej minúte domáci pochybili pri rozohrávke. Hostia mierili do protiútoku, ale dobre sa vrátil Yem. Oba tímy zatiaľ skôr čakali na chybu súpera. V desiatej minúte mal šancu Bainović, avšak zvnútra 16-ky prestrelil bránu. V 23. minúte prvýkrát vážnejšie zakročil Kukučka. Stalo sa tak po Almeidovom pokuse. V 25. minúte zakrútil loptu Bainović, a hlavičkové zakončenie domácich priestor troch žrdí minulo. V 28. minúte Mondek bežal priamo na Kukučku, ale gólman ho vychytal. V 39. minúte si loptu po Gajdošovom priamom kope zobral brankár Lukáč. Pri výskoku ho zasiahol Bagin a Lukáč skončil s vyrazeným dychom. V 54. minúte Demitra zakončoval v 16-ke, no Kukučka si pripísal ďalší dobrý zákrok. V 64. minúte Lukáč zariskoval s loptou pred napádajúcim Emekom; napokon to zvládol. V 66. minúte kopol Emeka centrovanú loptu už vo vzduchu a tesne minul brvno. V 70. minúte mali domáci dva rohy po sebe. Gajdošov center z toho druhého našiel hlavu Piresa, ktorý nekompromisne rozvlnil sieť - 1:0. V 82. minúte Čerepkai zakončil do odkrytej brány - 1:1. V 87. minúte bola nariadená penalta pre Trenčín. Sloboda sotil zozadu Hollého v pokutovom území, no Lavrinčík pokutový kop nepremenil. Vychytal ho Lukáč, ktorý jeho pokus vyrazil. Následnú dorážku trafil exekútor do brvna. V nadstavenom čase loptu hlavou predĺžil Hollý a Emeka rozhodol. V zápase, ktorý sa nadstavoval o sedem minút zdolal Trenčín Zlaté Moravce 2:1. ViOn si tak v tabuľke "upevnil" predposlednú barážovú priečku.

Autor: Dušan Guman / sport.sk