05.03.2022 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

Michalovciam stačil na triumf nad Trenčínom jediný gól

MFK Zemplín Michalovce veľmi dobre zvládol úvodné kolo nadstavbovej časti Fortunaligy a AS Trenčín zdolal na domácej tráve 1:0 (1:0).

V prvom polčase videli diváci z oboch strán vyrovnaný futbal. Ani jeden z tímov si nevypracoval výraznejšiu prevahu. Úvodné dejstvo zápasu sa vystupňovalo v závere. V 38. minúte Vaško hlavičkou predĺžil center na Marcina, ktorý pohotovo prekonal brankára Kukučku - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v nadstavenom čase. Po faule na Hollého v šestnástke sa k pokutovému kopu postavil Ikoba, no brankára Kožuchara strelou do stredu brány neprekvapil. Strelec prvého gólu domácich Marcin sa k nebezpečnej strele dostal aj v úvode druhého polčasu. Tentoraz si Kukučka jeho pokus postrážil. Futbal v druhom polčase divákov príliš nenadchol. Hra oboch tímov vykazovala viacero nepresností a chýbal jej spád. Gólom sa neskončila ani šanca Ikobu v 68. minúte, keď menovaný futbalista hlavou netrafil bránku. V závere riadneho hracieho času zmaril brankár Kožuchar ešte strelu striedajúceho Letenaya. Zemplín Michalovce zdolal AS Trenčín na východe republiky najtesnejším rozdielom 1:0 a urobil dôležitý krok k záchrane v najvyššej slovenskej súťaži.

Autor: Dušan Guman / sport.sk