05.03.2022 15:00 CET
2 : 1
(0:0)

Liptáci opäť zavelil k obratu a odniesla si to Senica

Tatran Liptovský Mikuláš sa postaral o ďalší obrat, keď v 1. kole nadstavby v skupine o záchranu zdolal Senicu 2:1 (0:0).

Liptovský Mikuláš v jarnej časti sezóny ešte neprehral. Z úvodného tlaku domáci pred Ravasovou bránkou nič nevyťažili. V 37. minúte Andričova hlavička trafila do žrde. Pri následnej dorážke si Andrič prekážal so spoluhráčom Gerátom. Liptáci sa do zakončenia dostávali pomerne často, no v koncovke im chýbal pokoj. Aj nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie Tatranu. Ďalšiu z vyložených šancí spálili jeho hráči v 52. minúte. Z diaľky tvrdo vystrelil Laura. Ravas jeho prudkú strelu iba vyrazil pred dobiehajúceho Staša, ktorý prestrelil. O pár minút neskôr zostal v pokutovom území po súboji s Anabom ležať Laura; pokutový kop z toho napokon nebol.

V 67. minúte na vzdialenejšej žrdi senickej brány neusmernil loptu do siete Švec. Následne sa za chrbtom domácej obrany ocitol Jurdík a poradil si aj so zakončením - 0:1. Domáci pridali na obrátkach. Už o dve minúty neskôr mohol po rohovom kope vyrovnať Šindelář. Jeho hlavičke chýbala razancia a presnosť. V 81. minúte na centrovanú loptu na vzdialenejšiu žrď nabehli traja voľní hráči Mikuláša. Loptu za chrbát Ravasa poslal Laura - 1:1. Početnosť streľby na bránku Senice sa každou minútou zvyšovala. V 88. minúte po ďalšom zo Švecových centrov do šestnástky sa hlavou presadil Gerát. Liptovský Mikuláš vyhral nad Senicou 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk