15.10.2021 17:00 CET
2 : 1
(0:0)

Záverečná prestrelka s Trenčínom vyniesla Liptákom tri body

V piatkovom zápase jedenásteho kola Fortunaligy zdolal nováčik z Liptovského Mikuláša AS Trenčín gólom v nadstavenom čase 2:1 (0:0).

Viac z hry mali najprv hosťujúci futbalisti. Po rohovom kope sa v 17. minúte do lopty na hranici šestnástky oprel trenčiansky Kmeť a jeho pokus zastavilo brvno Sváčekovej bránky. Náznak šance mali domáci až v 24. minúte. S centrami Staša a Bartoša si považskí obrancovia poradili. V domácej šestnástke to znovu horelo po vyše polhodine hry. Pri Kadákovom zakončení, ktoré prešlo cez viacerých hráčov, predviedol Sváček reflexívny zákrok. Trenčania tlak stupňovali, domáci mali problém dostať loptu za poliacu čiaru. V 42. minúte videl žltú kartu po faule na Václavíka obranca Pirinen, keď hasil vlastnú chybu. V nadstavenom čase sa do Ibrahimovej strely zblízka obetavo vložil Hranáč a vytlačil ju na roh.

Aj v druhom dejstve mali navrch hostia. Najprv vzal spod nôh Jendrišeka loptu domáci brankár. O minútu neskôr zahrozil Azango; lopta tesne minula pravú žrď. Ožili aj domáci. Zlepšili pohyb a viac si verili pri rozohrávke. V 51. minúte Staš zakombinoval s Pintem a jeho prudkú strelu eliminoval s vypätím všetkých síl Kukučka. Ďalší dobrý zákrok predviedol brankár Trenčína o desať minút neskôr. Stašova ľavačka gól nepriniesla. V 68. minúte po rohovom kope otvoril skóre hlavou Bartoš - 1:0. Hostia chceli rýchlo vyrovnať, ale aktivita Gažiho a po ňom Jendrišeka gól nepriniesla. Trenčínu sa v koncovke nedarilo. Domáci bránili na vlastnej polovici so všetkými hráčmi. Ikoba, hoci do hry naskočil až v 70. minúte, stihol spáliť viacero dobrých príležitostí. V závere hrali Trenčania nervózne a viaceré situácie riešili zbrklo.

V poslednej minúte riadneho hracieho času najprv Pintér z bránkovej čiary vykopával loptu po Azangovej strele. Tá sa odrazila k voľnému Gažimu, ktorý ju s pomocou konštrukcie bránky nekompromisne napálil do siete - 1:1. Infarktový záver pokračoval. Rozhodcovia nadstavili štyri minúty. V poslednej minúte nadstaveného času rozvlnil sieť druhýkrát za domáci celok striedajúci Voško. Skóroval po chybe hosťujúceho brankára Kukučku, ktorému vypadla z rúk predchádzajúca strela Václavíka z veľkej diaľky. Liptovský Mikuláš porazil Trenčín 2:1.

Autor: Dušan Guman / teraz.sk