17.09.2021 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Trnava so Škrteľom sa po výhre nad Sereďou vyhupla na čelo Fortunaligy

V piatkovom zápase ôsmeho kola Fortunaligy trnavský Spartak využil šancu dostať sa aspoň na pár hodín na čelo tabuľky a ŠKF iClinic Sereď zdolal na domácom štadióne oboch tímov 2:0 (1:0).

V tomto zápase v trnavskom drese debutovala legenda a bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel. Svojho času jeden z najlepších obrancov Európy nastúpil v stopérskej dvojici s mladíkom Sebastiánom Kóšom. Symbolicky v 37. minúte zápasu, čo je zároveň číslo Škrteľovho dresu, ho fanúšikovia domácich privítali skandovaním "Martin Škrtel vitaj v Trnave". Trnavčanom vyšiel úvod zápasu. Už v siedmej minúte prenikol po ľavej strane Yusuf. Prihrávkou na päťku našiel nabiehajúceho Cabrala a ten zblízka nekompromisne otvoril skóre - 1:0. V 17. minúte strieľal spoza šestnástky Twardzik a Iliev vyrazil na roh. Hostia vyslali prvú strelu na bránku v 19. minúte, no Takáč si s volejom Hašu poradil. Po polhodine hry z diaľky prudko zakončil Karrica; trnavský brankár zasahoval na dvakrát. V závere polčasu rozohrával štandardku Gatarič. Na zadnú žrď si nabiehal Dias, ale loptu nestihol.

Po zmene strán bola aktívnejšia Trnava. Tlačila sa dopredu a vytvárala si i šance. Po faule na Škrteľa z priameho kopu tesne minul Bukata. Z diaľky to neúspešne skúšal Vlasko. Do veľkej príležitosti sa po rýchlej kontre v 67. minúte dostal Ristovski. Jeho koncovke zamedzil v ceste do bránky obetavým sklzom Hurtado. V 82. minúte po Boatengovej prihrávke zlyhal v koncovke Cabral, keď zhruba zo siedmich metrov trafil do bočnej siete. Po rohu neuspel ani Kóša, ktorého vychytal Iliev. V 87. minúte Boateng zachytil zlú Hučkovu rozohrávku. Svoje sólo z polovice ihriska doviedol k zdarnému koncu, keď obišiel vybiehajúceho Ilieva a skóroval do prázdnej bránky - 2:0. V závere mohol trnavské víťazstvo zveľadiť Boateng, Iliev však svoje mužstvo podržal. Trnava zdolala Sereď 2:0 a aktuálne dosiahla na vrchol tabuľky.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk