19.03.2022 15:00 CET
5 : 1
(1:1)

Sereď viedla takmer celý polčas, v druhom ju Slovan sfúkol

V sobotňajšom zápase tretieho kola Fortunaligy v skupine o titul vyhral domáci ŠK Slovan Bratislava na Tehelnom poli nad ŠKF Orion Tip Sereď vysoko 5:1, hoci polčasový stav 1:1 bol pre hostí veľmi priaznivý.

Úradujúci majster a suverénny priebežný líder fortunaligovej tabuľky sa rozstrieľal až v druhom polčase. V nadstavbe má momentálne na konte dve víťazstvá a jednu remízu. Tabuľku vedie o 14 bodov pred Trnavou, ktorá má k dobru nedeľný duel v Ružomberku. Sereď ostáva piata, šancu preskočiť Dunajskú Stredu v prípade úspechu v Bratislave v sobotu nevyužila. Zápas medzi belasými a ŠKF začal prekvapujúco. Vedenia sa vo ôsmej minúte ujali hostia, keď sa zblízka po Morongovom prieniku presadil Yao. Sereď následne viedla takmer celý prvý polčas. Až päť minút pred polčasovou prestávkou vyrovnal Kašia, ktorému po centri na zadnú žrď predĺžil loptu Šaponjič - 1:1. Do kabín teda schádzali tímy za nerozhodného stavu.

Krátko po zmene strán favorit otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech. Najprv chybu brankára Chudého potrestal Barseghjan - 2:1. V 60. minúte zvýšil vedenie belasých Šaponjič a v závere riadneho hracieho času dvoma gólmi prikrášlil víťazstvo domácich striedajúci Green. ŠK Slovan Bratislava zdolal ŠKF Orion Tip Sereď vysoko 5:1, pripísal si ďalšie víťazstvo a už asi iba málokto verí, že by ešte pri obhajobe majstrovského titulu mohol zaváhať.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk