04.12.2021 15:00 CET
4 : 2
(2:0)

Sereď zabojovala o prvú šestku a predbehla Trenčín

V 17. kole Fortunaligy zvíťazil domáci ŠKF Sereď v zápase bohatom na góly nad AS Trenčín 4:2 (2:0) a výrazne skomplikoval Považanom zámer dostať sa do prvej nadstavbovej šestky o titul.

Domáca Sereď otvorila skóre už v dvanástej minúte. Vtedy Kadlecov center v šestnástke Yao posunul Hašovi a ten nezadržateľne prekonal Fryštáka - 1:0. Domáci boli naďalej aktívni, ale Haša a Yao svoje šance na zvýšenie vedenia nezužitkovali. V 36. minúte Trenčania zle rozohrali a nasledovalo prečíslenie. Morongovu strelu Fryšták vyrazil, a osamotený Haša už dokázal rozvlniť sieť- 2:0. Znížiť mohol ešte v prvom polčase Ibrahim, ale jeho prudká hlavička skončila na brvne a odrazila sa späť do ihriska. Tímy schádzali do kabín na polčasovú prestávku za dvojgólového vedenia Serede.

Po zmene strán chcel tréner Trenčína zvrátiť nepriaznivý stav a na vývoj reagoval trojnásobným striedaním. To prinieslo ovocie už v 55. minúte: Azango po centri Kadáka strelil hlavou kontaktný gól - 2:1. V 63. minúte vnikol do šestnástky Zubairu. Prihral Kadákovi, ktorý pred Chudým šancou neohrdol a vyrovnal - 2:2. Svoj prvý dotyk s loptou premenil na gól v 85. minúte Radič - 3:2. O minútu neskôr sa do zakončenia hlavou v šestnástke dostal Kadlec a uzavrel skóre zápasu, v ktorom Sereď na domácej tráve v Trnave zdolala Trenčín 4:2. "Vedeli sme, že Trenčín má kvalitný tím, jedno z najmladších mužstiev v lige a má svoju filozofiu. My máme svoju cestu. Poskladali sme sa v lete. Chlapcom musím zložiť poklonu. Mám príjemné starosti, k dispozícii silnú lavičku. Po striedaniach bol výkon výborný. Prvý polčas sme zaslúžene vyhrali 2:0. Vstup do druhého polčasu by som mohol hráčom vyčítať, ale zase klobúk dolu, záver zvládli. Tešíme sa na ďalšie zápasy," zhodnotil stretnutie zo svojho pohľadu tréner domáceho celku Juraj Jarábek. "Chcem zablahoželať súperovi k zaslúženému víťazstvu. Na základe prvého polčasu a záveru duelu si výhru zaslúžili. Začali sme pošmyknutím, dostali sme gól, neboli sme schopní tlačiť na súpera a inkasovali opäť. V kabíne sme zvýšili hlas, dostali sme sa do zápasu, bolo 2:2, súper sa začal obávať o výsledok. V závere však náš obranca Yem nechal otvorenú stranu, opäť sme dostali gól a následne ďalší. Body sme si nezaslúžili," uviedol tréner smutnejšieho celku z Trenčína Peter Hlinka.

Autor: Dušan Guman / sport.sk