19.12.2021 17:00 CET
1 : 1
(0:1)

Slovan zo Žiliny s bodom, na čele prezimuje so štvorbodovým náskokom

Hráči spod Dubňa ratovali v 19. kole Fortunaligy bod, keď s vedúcim celkom tabuľky ŠK Slovan Bratislava remizovali 1:1 (0:1).

V záverečnom zápase takisto záverečného 19. kola jesennej časti slovenskej Fortunaligy 2021/2022 hral obhajca titulu Slovan Bratislava pod Dubňom bez divákov. Belasí prezimujú na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom pred druhým Spartakom Trnava. Slovan v lige ťahá už jedenásť zápasovú sériu bez prehry (deväť výhier, dve remízy). So Žilinou v lige neprehral 14 duelov za sebou. Túto neobyčajnú sériu začali hostia domácim triumfom 3:2 ešte v máji 2018.

V prvom polčase sa hral na umelej tráve pod Dubňom celkom slušný zápas. Domáci celok držal viac loptu, ale hosťujúci tím bol strelecky aktívnejší. Pokusy Mráza, Greena a Kankavu zmenu skóre nepriniesli. Podobne tak ani strela Iľka na opačnej strane. V 21. minúte po priamom kope nabehol do šestnástky Mráz a hlavičkou ku vzdialenejšej tyči prekonal Belka - 0:1.

Brankár Žiliny viackrát podržal spoluhráčov. Pomohla mu aj obrana, ktorá v 41. minúte v poslednej chvíli zblokovala na roh strelu Mráza. Menovaný hráč dostal v šestnástke trestuhodne veľa priestoru.

V druhom dejstve pálil na Šullu Gono; brankár hostí loptu vyrazil. Domáca obrana hrala pozorne. V 71. minúte Belko opäť dobre zneškodnil pokus Zmrhala. O dve minúty nato nečakane zahrmelo na polovici Slovana. Kopasov dlhý center obrana majstra trochu podcenila, Anang si narazil loptu so striedajúcim Paurom a prekonal Šullu - 1:1.

Slovan zatláčal Žilinu do bloku, ale domáci dokázali podržať loptu na kopačkách. MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava uzavreli jesennú časť Fortunaligy deľbou bodov po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk