11.09.2021 18:00 CET
1 : 3
(1:2)

Trenčínu sa na jeseň darí, cenné body ulovil aj v Žiline

AS Trenčín potvrdil povesť ambiciózneho a zároveň nevyspytateľného tímu a na pôde MŠK Žilina zvíťazil v siedmom kole Fortunaligy 3:1 (2:1).

Papierovým favoritom pred úvodným hvizdom sobotňajšieho duelu bol samozrejme domáci celok. Treba však pripomenúť, že hosťujúci tím do týchto chvíľ prehral v novej sezóne slovenskej najvyššej súťaže iba raz, a to na Tehelnom poli s úradujúcim majstrom (0:2). Dnes sa mu podarilo zaskočiť žltozelených, ktorí boli až do tohto kola s trinástimi bodmi v tabuľke druhí za vedúcim Slovanom. Ten mal 15 bodov a navyše odložený zápas s Ružomberkom k dobru. Hostia udreli v úvode zápasu a ujali sa vedenia. Vo ôsmej minúte peknú kombináciu zakončil Madu - 0:1.

Domáci celok tlačil na pílu a skúšal rýchlo zrovnať stav. V 20. minúte mal príležitosť Bičachčjan, no Kukučka dobre zareagoval včasným vybehnutím a svoj tím zachránil od pohromy. Na opačnej strane po ráznom prieniku Azanga musel zasiahnuť Petráš. Skóre sa tak nemenilo ani tento raz. Po ďalšej akcii Azanga zahrával Trenčín priamy kop. Z neho Kadák trafil do múru. Hostia boli naďalej aktívni a v 39. minúte išli do dvojgólového vedenia. Stalo sa tak po tom, čo sa po centri Zubairuho na vzdialenejšiu žrď presadil Kadák - 0:2. Domáci vykresali iskričku nádeje ešte pred prestávkou. A to zásluhou Ďuriša, ktorý v 42. minúte z dorážky poslal loptu do poloodkrytej bránky a rozvlnil sieť - 1:2.

Do druhého polčasu prišli na ihrisko v drese Žiliny Gono a Kaprálik. Avšak v 49. minúte inkasovali "Šošoni" tretí gól: Azango strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Petráša - 1:3. Po prudkej rane Yema zachránila Petráša bránková konštrukcia. Za domácich pohrozil Fazlagič, a jeho strelu trenčianska obrana zblokovala. Trenčania boli v ofenzíve stále nebezpeční. Šance Khaliho a Kadáka zmaril gólman Petráš. Pokus Azanga po akcii Jendriška mieril tesne vedľa žrde. Záverečný žilinský nápor zmenu skóre nepriniesol. Pri strele Slebodníka predviedol veľmi dobrý zákrok Kukučka. Trenčín zdolal Žilinu pod Dubňom 3:1 a získal tak ďalšie veľmi cenné tri body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk