16.10.2021 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

Zemplín opäť neprehral, na Záhorí Senici ukradol bod

V jedenástom kole Fortunaligy dokázal FK Senica odpovedať na gól Michaloviec a s východniarmi remizoval v sobotu 1:1 (0:1).

V prvom dejstve sa hral najmä medzišestnástkový futbal. Loptu pritom mali viac na kopačkách hostia. Šancí nebolo veľa. Domáci zakončovali vo štvrtej minúte, keď sa presadil Oršula, no zvnútra 16-ky mieril tesne vedľa.

V 23. minúte zakončil Trusa, no Ravas nohami loptu vyrazil. V 35. minúte Trusa vnikol do pokutového územia. Po jeho nabití sa presadil Marcin, ktorý to poslal pod brvno - 0:1. Seničania si väčšiu šancu nevypracovali a polčas skončil jednogólovým vedením hostí.

Záhoráci začali v druhom polčase tlačiť. V 57. minúte po pase Žofčáka a súboji Šumbera s Marcinom v pokutovom území rozhodca odpískal pokutový kop. Ten chcel zahrať Trusa, no Ravas ho vychytal a vyrazil. Seničania vystriedali troch hráčov. Do šance sa dostával kanonier Sukisa. Skončilo to rohovým kopom. V 74. minúte Maulana poslal prihrávku za obranu Jurdíkovi a po jeho zakočnení zazvonila pravá žrď.

Lopta sa odrazila pred bránu k Sukisovi, ktorý ju poslal do odkrytej brány - 1:1. V závere v nadstavenom čase boli zbytočne vylúčení dvaja hráči. Na domácej strane Piroska, ktorý nastúpil prvýkrát v tejto sezóne a na hosťujúcej Ošima. Senica a Michalovce si podelili body po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk