20.02.2022 17:00 CET
1 : 2
(0:1)

Sereď si na Záhorí vybojovala prvú šestku

FK Senica v dohrávanom zápase 21. kola Fortunaligy prehral na Záhorí s ŠKF Sereď 1:2 (0:1). Hostia si zabezpečili miesto v nadstavbovej prvej šestke o titul.

Úvod lepšie vyšiel hosťom. V siedmej minúte po Fábryho rohu prihral Šulek voľnému Ljubičičovi a nepokrytý chorvátsky stredopoliar poslal loptu za Ravasov chrbát - 0:1. Seredčania sa po vedúcom góle ešte viac stiahli do defenzívy. Vyrovnať mohol v 18. minúte Totka, ktorý napálil brvno Chudého brány. V 35. minúte po Piroskovom rohu zakončoval hlavou Mihál, no trafil len Chudého. O dve minúty grécky útočník Niarchos pálil vedľa. V 41. minúte po peknej kombinácii strieľal po zemi Vikri. Hostia sa dostali k zakončeniu až v nadstavenom čase: po priamom kope Fábryho hlavičkoval sám pred Ravasom Dias. Senický gólman podržal mužstvo a loptu vyrazil na roh.

Po prestávke boli aktívnejší v zakončení hráči Serede. V 49. minúte zakončil Jureškin nad. O dve minúty mal veľkú šancu bývalý hráč Senice Košťál. Loptu po samostatnom nájazde poslal vedľa pravej žrde. V 59. minúte Hašovu strelu Ravas vyrazil. O štyri minúty mieril vedľa Košťál. Domácim výraznejšie nepomohli ani striedania. V 84. minúte po rýchlom protiútoku ŠKF vysunul Mičin Jureškina a ten zoči-voči Ravasovi poslal loptu povedľa neho - 0:2. V 86. minúte po peknej kombinácii z vyloženej pozície napálil opäť do brvna striedajúci Anaba. V nadstavenom čase po rohu Pirosku prihral hlavou Niarchos Pavlíkovi a ten z päťky prepálil Chudého - 1:2. Sereď vyhrala v Senici 2:1 a definitívne postúpila do majstrovskej vetvy súťaže.

Autor: Dušan Guman / sport.sk