30.11.2021 15:00 CET
2 : 2
(1:1)

Dohrávka Senice so Žilinou dopadla deľbou bodov

V dohrávanom zápase 16. kola Fortunaligy medzi FK Senica a MŠK Žilina ostal po záverečnom hvizde rovnako ako po prvom polčase nerozhodný stav. Záhoráci si podelili body so "Šošonmi" po výsledku 2:2 (1:1).

Hlavný rozhodca cez víkend duel predčasne ukončil po prvom polčase za stavu 1:1. Zápas v Senici od začiatku poznamenalo husté sneženie. Hralo sa v náročných podmienkach. Domáci viedli od 16. minúty, keď sieť rozvlnil Vikri. Hostia zrovnali stav v 33. minúte; vtedy loptu tečoval do vlastnej siete Gabriel Halabrín. Počas polčasovej prestávky ihrisko úplne zasnežilo. Rozhodca sa vzhľadom na stav ihriska rozhodol zápas predčasne ukončiť. Kluby sa následne dohodli, že druhý polčas dohrajú v utorok, čo sa podarilo. Po štyroch dňoch sa teda opúť stretli na Záhorí. V utorok rovnako ako v "prvý hrací deň" padli dva góly, o ktoré si podelili obe družstvá. Podľa priebehu je to však pre domácu Senicu strata.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, zastreľoval sa najmä Bičachčjan. V 56. minúte jeho prudké zakončenie z 20-tich metrov letelo nad. O dve minúty nato na druhej strane po rohovom kope hlavičkoval Gáč tesne vedľa. Seničania sa zaradovali v 68. minúte. Vtedy išli do vedenia. Po akcii Oršulu využil zaváhanie Javorčeka Vikri a prízemnou strelou k ľavej žrdi strelil druhý gól v zápase - 2:1. O dve minúty mohli Záhoráci udrieť z brejku, ale nepochodili. Žilinčania sa usilovali aspoň o bod. V 78. minúte vedľa vypálil Bičachčjan. Seničania zbytočne stratili loptu a po krídelnej akcii po ľavej strane prišiel center, z ktorého trafil pod brvno striedajúci Iľko - 2:2. Senica remizovala so Žilinou 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk;futbal.pravda.sk