11.09.2021 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Seničania zlomili Pohronie jediným gólom zápasu

Na Záhorí sa hral dlho vyrovnaný duel. Domáci FK Senica sa napokon tešil z víťazstva 1:0 (0:0), keď po reprezentačnej prestávke zdolal v siedmom kole Fortunaligy FK Pohronie.

Seničania vybehli na trávnik v nových dresoch. A s nováčikmi v zostave Jurdíkom a Oršulom. V úvode však boli aktívnejší hostia. Držali loptu a hralo sa viac na polovici Záhorákov. Chýbalo tomu len zakončenie. Postupe sa hra vyrovnala a Seničania mali dve dobré šance. V 28. minúte v 16-ke zakončoval Jurdík, a z asi ôsmich metrov mieril tesne vedľa. O štyri minúty vystrelil spoza pokutového územia Šumbera; lopta po teči Špiriaka skončila mimo priestoru troch žrdí.

Priamu strelu na domácu bránu vyslali hostia v 43. minúte. S Lačného pokusom Ravas nemal problémy. Do druhého polčasu vstúpili Seničania ako aktívnejší celok. Vyskytovali sa viac aj pred bránou Slančíka. V 70. minúte po centri Twardeka Mašike hlavou mieril vedľa pravej žrde. Jediný gól padol o päť minút neskôr. Po centri indonézskej akvizície Vikriho Mašike preskočil obrancu a z hranice malého vápna rozvlnil sieť za chrbtom bývalého brankára Senice Slančíka - 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie. Z rohu 16-ky strieľal vedľa Mazan. Senica zdolala Pohronie o jeden gól a v sezóne sa jej naďalej darí.

Autor: Dušan Guman / sport.sk