19.02.2022 15:00 CET
3 : 4
(3:0)

Na Pohroní sa diali veci nevídané, Slovan dokonal obrat

Priam neuveriteľný priebeh mal zápas Pohronia, ktorý hosťujúcemu Slovanu Bratislava podľahol napriek trojgólovému polčasovému vedeniu 3:4 (3:0).

V úvode stretnutia boli domáci hráči nanajvýš úspešní. Prvýkrát rozvlnili sieť súperovej bránky po akcii Blahúta z pravej strany. Z vnútra šestnástky zakončoval pohodlne voľný Ožvolda - 1:0. Hostia nevedeli smerom dopredu nič zaujímavé vymyslieť a v osemnástej minúte inkasovali druhýkrát. Po faule Kashiu na Blahúta premenil nariadenú penaltu bezpečne Mihálik - 2:0. Slovan potom smerom dopredu ožil, ale šancu nevyťažil ani z viacerých rohových kopov. V dvoch dobrých možnostiach sa ocitol Adler Da Silva; prvú strelu Slančík pokryl a druhú nasmeroval exhráč Pohronia v belasom drese vedľa. V 41. minúte bol v šanci opäť faulovaný Blahút, ktorého stiahol brankár Ružinský. Druhú penaltu domácich znovu premenil Mihálik - 3:0.

Slovan poslal do druhého polčasu štyroch nových hráčov, zvýšil aktivitu a po nepresnej hlavičke domáceho Klabníka začal diktovať tempo. Znižujúci zásah zaznamenal po strele Vojtka z rohu šestnástky z dorážky Green - 3:1. O päť minút nato vsietil kontaktný gól Šaponjič, ktorý sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a po centri z pravej strany prekonal Slančíka - 2:3. Na opačnej strane v dobrých možnostiach neuspeli Ožvolda, keď hlavičkoval vedľa a Mihálik, ktorý v dobrej pozícii vystrelil slabo. V tej chvíli sa duel zlomil. Vyrovnávajúci gól si po hodine hry pripísal Kashia. Nabehol na prihrávku Hrnčára a loptu dotlačil do bránky. Obrat na 3:4 dokonal Vladimír Weiss ml. Za obranou Pohronia si loptu dobre spracoval a posunul ju za chrbát bezmocného Slančíka. Piaty gól mal na kopačke v 70. minúte Green, keď po centri z ľavej strany zakončoval v ťažkej pozícii pätičkou. Jeho pokus zneškodnil žiarsky gólman. V závere Slovan kontroloval hru, Mustafič prestrelil bránku. V nadstavenom čase sa do koncovky dostával Fofana, ale Ružinský si dal na neho pozor. ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na pôde posledného Pohronia po hektickom priebehu o jediný gól 4:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk