11.12.2021 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

Pohronie sa prebára hlbšie, nechytilo sa ani na Senici

V 18. kole Fortunaligy nestačil posledný FK Pohronie ani na Senicu, ktorej na vlastnej tráve podľahol tesne 0:1 (0:0).

V prvom polčase sa na náročnom teréne lepšie darilo domácim. Mali viac z hry, ale chýbali im šance. Hostia ustrážili aj viaceré rohové kopy súpera. Avšak v 29. minúte Lačného zblokovaný pokus riešil brankár Ravas, ktorému lopta vypadla a Šumbera zahral v šestnástke rukou. Loptu si na biely bod postavil kapitán Mazan a poslal ju nad brvno. Tento moment futbalistov Pohronia rozhodil a iniciatívu prevzali Seničania. Aj im však chýbali väčšie šance.

Na konci polčasu mohol skórovať Záhumenský. Jeho krížna strela spoza šestnástky minula ľavú žrď. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci. Najprv sa neujala hlavička Lásika. Potom Pavlík loptu zblokoval pod brvno, a Ravas ju s problémami vytlačil na roh. V 54. minúte sa dopredu predral Niarchos. Presadil sa v súboji proti Čmovšovi a v páde oblúčikom zakončil do odkrytej časti bránky ponad márne zasahujúceho Slančíka - 0:1.

Pohronie po góle ešte viac zvýšilo aktivitu. Po hodine hry Šmatlák strieľal zvnútra šestnástky, ale dobre chytil Ravas. Ten zlikvidoval aj koncovky Badola, či Blahúta, obrana mu zas pomohla pri strelách Lačného a Šmatláka. V 77. minúte sa Badolo obtočil okolo Pavlíka, a brankár Záhorákov nohou vytesnil loptu mimo ľavej žrde. Pohronie podľahlo Senici 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk