24.09.2021 17:00 CET
2 : 2
(0:0)

Trenčín ratoval remízu na Pohroní v nadstavenom čase

Posledný FK Pohronie hostil v predohrávke deviateho kola Fortunaligy úspešný Trenčín. Celky si po zápase podelili po bode za remízu 2:2 (0:0).

V prvom polčase boli o čosi viac aktívnejší hostia. Do šance sa dostával Demitra, no v šestnástke ho odzbrojil Kokovas. Keby to nebol urobil, trenčiansky hráč by išiel sám na brankára Hrdličku. Toho potom donútil k zákroku z priameho kopu z asi 25 metrov Kadák. Mieril do stredu brány. V 22. minúte Pohronie predviedlo peknú kombinačnú akciu. Badolo zakončil spoza šestnástky, ale Kukučka loptu bez väčších problémov chytil. Po polhodine hry našiel Azango v strede šestnástky Jendriška, tomu však lopta nesadla ideálne. V týchto chvíľach hrali hostia už bez zraneného Demitru. V 39. minúte Yem odcentroval na hlavu Kadáka, ktorý mieril opäť iba tam, kde stál Hrdlička.

Po obrátke to po rohu Trenčanov vyskúšal z voleja Jendrišek, ale veľmi nepresne. Hra bola teraz vyrovnanejšia. Avšak ako prví udreli domáci. Po centri Blahúta z pravej strany preletela lopta malým vápnom a hoci ju tam Lačný nezasiahol, na ľavej strane sa to efektne podarilo Záhumenskému - 1:0. O päť minút nato zahral v šestnástke rukou Yem a nasledovala penalta. Tú nekompromisne premenil strelou k ľavej žrdi Mazan - 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť po rohovom kope: odrazená lopta spadla pred Jendriška, ktorý ju poslal do žrde, odkiaľ putovala do bránky - 2:1. Hneď vzápätí na opačnej strane mohol zveľadiť vedenie Pohronia Sčislak. Vystrelil spoza šestnástky, ale Kukučka sa v hornom rohu brány prezentoval pekným zákrokom. V samom závere VAR rozhodol o penalte, keď Kokovas zavadil o nohu Jendriška. Jedenástku premenil sám menovaný. Pohronie remizovalo s Trenčínom gólom v posledných okamihoch hry 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk