26.09.2021 17:00 CET
0 : 3
(0:2)

Šok na Žitnom ostrove, Spartak zvalcoval DAC

Nemalé prekvapenie sa zrodilo v poslednom zápase deviateho kola Fortunaligy. Spartak Trnava zvíťazil na Žitnom ostrove nad domácim DAC-om Dunajská Streda vysoko 3:0 (2:0).

Už vo štvrtej minúte Ristovski dostal loptu na ľavej strane. Spätnou prihrávkou našiel Cabrala, ktorý si loptu prevzal medzi dvoma obrancami a zakončil do siete - 0:1. Gól vývoju hry pomohol. Obe mužstvá sa snažili útočiť, avšak chýbali väčšie gólové príležitosti. V 16. minúte rozhodca Smolák využil pomoc systému VAR, keď posudzoval možnú ruku Fábryho v pokutovom území. Penalta sa nekopala. V 20. minúte Sharani padol v šestnástke medzi Twardzikom a Yusufom, za čo videl žltú kartu. V 33. minúte preveril Takáča Ciganiks, ale brankárovi to nerobilo problémy. Po polhodine hry DAC prevzal iniciatívu a mal loptu viac na kopačkách. Takáčovu bránku však ohroziť nedokázal. V 42. minúte Yusuf prešiel po ľavej strane a jeho spätnú prihrávku z päťky na gól premenil Ristovski - 0:2. V nadstavenom čase ešte Fábry tesne minul bránku.

V 54. minúte Cabralovu strelu Jedlička najprv vyrazil, dorážajúci Ristovski potom netrafil bránku. O dve minúty neskôr po Fábryho centri hlavičkoval Beskorovajnyj. Najväčšia šanca Dunajskej Stredy sa zrodila v 61. minúte: Hahn vystrelil z hranice pokutového územia, ale Takáč ho veľmi dobrým zákrokom vychytal. V 66. minúte Yusuf našiel dlhou loptou Cabrala. Beskorovajnyj nedokázal loptu odkopnúť, Cabral postupoval sám na bránku a prihral Ristovskému, ktorý pohotovo zakončil - 0:3. DAC sa snažil aspoň o korekciu výsledku, ale márne. V 79. minúte zakončil Grič, a Jedlička loptu poslal na roh. DAC Dunajská Streda nestačil na trnavský Spartak a krajské derby prehral rozdielom troch gólov 0:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk