20.11.2021 15:00 CET
1 : 0
(0:0)

DAC zlomil Záhorákov jediným gólom v druhom dejstve

V 15. kole Fortunaligy si domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda poradil s celkom FK Senica jediným gólom zápasu 1:0 (0:0).

Domáci nastúpili na svoj stý zápas v MOL Aréne a na lavičke sa predstavil Portugalec Joao Janeiro. Nový tréner v základnej zostave urobil niekoľko zmien, keď nenominoval napríklad najdrahšieho hráča Fortunaligy Lamkel Zéa. V 16. minúte sa po rohu odrazená lopta dostala k Hahnovi, ktorého strelu Ravas vyrazil. V 17. minúte Sukisa prestrelil bránu.

V 28. minúte pred Schäferom zasiahol Ravas. O minútu neskôr Schäfer minul bránu. Na druhej strane poslal loptu do siete Mashike, ale v ofsajdovej pozície sa jej dotkol aj Oršula, a preto gól neplatil. Optickú prevahu mal DAC, avšak Senica hrozila z protiútokov. V 43. minúte zamestnal ešte Ravasa Veselovský.

V 53. minúte po nedorozumení domácej obrany zakončil z ľavej strany Šumbera, ale netrafil bránu. V 63. minúte hlavičkoval vedľa Hahn. O minútu neskôr Egy trafil pravú žrď. V 66. minúte sa gólovo presadil Šumbera, ale predtým stál mimo hry. V 68. minúte poslal loptu do siete z desiatich metrov Moumou - 1:0.

V 71. minúte tesne minul Egy. V 74. minúte Ravas vyrazil prudkú prihrávku a Andzouanove zakončenie odvrátil na bránkovej čiare Twardek. DAC zdolal Senicu tesne 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk