05.11.2021 17:00 CET
4 : 2
(2:0)

V šesťgólovom dueli Trenčín napokon vedenie nad Michalovcami udržal

AS Trenčín sa trojgólovom vedení s Michalovcami trápil, ale v predohrávke 14. kola Fortunaligy napokon zvíťazil 4:2 (2:0).

Trenčania pôsobili v úvode súboja proti tabuľkovému susedovi lepšie, ako v predchádzajúcom kole, keď doma podľahli Slovanu 2:3. Michalovčania sa snažili hrať aktívne, no už prvá šanca Považanov skončila gólom v sieti Zemplína. Po ruke Ranka v šestnástke sa kopal pokutový kop a Jakub Kadák v 17. minúte z bieleho bodu otvoril skóre - 1:0. Na hosťoch bolo inkasovaný gól poznať a ešte horšie to bolo v 24. minúte. Vtedy si center Letenaya nešťastne zrazil do vlastnej siete Filip Vaško - 2:0. Michalovce si zvyšok prvého polčasu odtrpeli. Za domácich mohol náskok Trenčína zvýšiť z priameho kopu Kadák, ale dobrým zákrokom sa prezentoval brankár Kožuchar. Po zmene strán nič nenasvedčovalo tomu, že by zo zápasu mohla byť ešte dráma. V 46. minúte kopali Trenčania rohový kop a Pires po ňom hlavičkoval do žrde. Lopta sa odrazila k Hollému a ten už skóroval - 3:0.

Žltomodrí onedlho znížili taktiež po rohovom kope; presadil sa Trusa - 3:1. Rovnaký hráč dostal v 68. minúte dobrý center do šestnástky, no namieril iba nad. Michalovce hrali v druhom polčase aktívnejšie, ako domáci. V 73. minúte si vzal loptu Japonec Takuto Ošima. Potiahol rýchly protiútok, nahral Španielovi Brianovi Peňovi a ten si otvoril účet vo Fortunalige - 3:2. V 84. minúte vystrelil z uhla Philip Azango a brankár Kožuchar jeho strelu nedokázal vytesniť. Trenčín porazil Michalovce, ktoré v posledných dueloch vykazujú slabšie výsledky, 4:2.

"Víťazstvo je zaslúžené hlavne za výkon v prvom polčase. Druhý nám trochu ušiel. Nastúpili sme v pozmenenej zostave a asi nám aj došli sily. Neboli sme v súbojoch, nehrali sme aktívne. Mali sme mierny výsledkový útlm, preto sú tieto tri body pre nás veľmi dôležité a pomôžu nám. Máme mladé mužstvo. Treba si vziať to, čo je pozitívne," zhodnotil zápas tréner domáceho tímu Peter Hlinka. "Prvý polčas sme si predstavovali inak. Potom sme zmenili rozostavenie, druhý už bol v poriadku. Dostali sme dnes veľa gólov, no za toto družstvo som vďačný. Myslím, že je vidieť, že sa zlepšuje. Snívame o prvej šestke, ale boj bude veľmi náročný. Chceme sa hlavne zachrániť," pridal svoje postrehy lodivod hostí Miroslav Nemec.

Autor: Dušan Guman / sport.sk