26.02.2022 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

Považania dvakrát viedli, no Liptáci si od Váhu vezú bod

AS Trenčín si nedokázal na domácej tráve poradiť s nováčikom a v 22. kole Fortunaligy iba remizoval s Liptovským Mikulášom 2:2 (1:1).

Domáci celok vstúpil do zápasu veľmi dobre a vedenia sa ujal už v piatej minúte. Vtedy Zubairu a Ikoba pripravili v šestnástke šancu Azangovi, ktorý spomedzi brániacich protihráčov otvoril skóre - 1:0. Trenčín potom premárnil veľkú príležitosť na zvýšenie svojho náskoku. Bol to Pires, kto prekopol prázdnu bránku. Odpoveď stihla prísť ešte do prestávky: v 41. minúte zavŕšil zvýšenú aktivitu hostí Pinte, ktorý po centri Krčíka úspešne zakončil akciu dvoch proti dvom - 1:1.

Po zmene strán sa iniciatíva vrátila na kopačky Považanov. Po necelej hodine hry odcentroval z ľavej čiary striedajúci Soares, a na zadnej žrdi Ikoba hlavičkoval vo vyloženej možnosti nad brvno. Tentoraz to AS však až tak nemuselo mrzieť. V 63. minúte sa opäť dostali do vedenia. Azango sa z pravého krídla preštrikoval cez stred do šestnástky, aj tam mu hostia dopriali príliš veľa priestoru a Trenčan technickou strelou na zadnú žrď upravil svojím druhým gólom v zápase na 2:1. Domáci ale neudržali ani tento stav. Azango nevyužil šancu na hetrik. Na opačnom konci ešte Kukučka vyrazil hlavičku Pavúka. Kapituloval v 82. minúte. Vyrovnanie Liptovskému Mikulášu zariadili striedajúci futbalisti. Z pravej strany odcentroval Laura, lopta sa od brániaceho hráča odrazila k Švecovi, a ten prekonal Kukučku. AS Trenčín remizoval s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2. Týmto kolom aktuálneho ročníka Fortunaligy skončila základná časť súťaže. Trenčín aj Liptáci si zahrajú v nadstavbovej šestke, v ktorej sa bude hrať o záchranu v najvyššej slovenskej súťaži.

Autor: Dušan Guman / sport.sk