23.07.2021 20:00 CET
4 : 0
(4:0)

Trenčín vstúpil do sezóny vysokou výhrou nad Moravcami

V úvodnom zápase prvého kola nového ročníka Fortunaligy zahviezdili hráči AS Trenčín, ktorí si so súperom z FC ViOn Zlaté Moravce poradili vysoko 4:0 (4:0).

V úvode zápasu hrali oba celky opatrne. V desiatej minúte sa na výlet cez polovicu ihriska vybral Tučný. Pred pokutovým územím prihral Kadákovi, ktorý sa uvoľnil cez brániaceho hráča. Gólman Kira bol však na mieste a loptu vyrazil. O tri minúty sa skóre duelu menilo prvýkrát. Zo slušnej diaľky napriahol Lavrinčík. Kira loptu vyrazil priamo na dobiehajúceho Tučného, ktorý nemal problém poslať ju do siete - 1:0 pre Trenčín. V 22. minúte sa k zakončeniu po zemi v pokutovom území dostal Ibrahim, no brankár hostí jeho pokus eliminoval. Vyrovnanie mohol znamenať únik Chobota, ktorý z ťažkého uhla mieril nepresne. Po nákope Zubairua bol Kadák v osobnom súboji skôr ako Kira. Loptu si posunul do strany a skóroval do prázdnej bránky - 2:0. V závere polčasu Ibrahim vybojoval loptu pred súperovou šestnástkou, vďaka čomu sa na Kiru rútili traja Trenčania. Ibrahimov pokus brankár hostí vyrazil, no domáci útočník ešte loptu zachytil, prihral Kadákovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 3:0. To v prvom polčase stále nebolo všetko. Križanova hlavička zapadla do horného rohu bránky - 4:0.

Hostia mali príležitosť znížiť hneď v úvode druhého polčasu. Striedajúceho Ďubeka vychytal Kukučka a odrazenú loptu poslal Yilmaz nad bránku. ViOn sa po tomto momente nakopol a bol oveľa aktívnejší, ako v prvom polčase. V 62. minúte sa v pokutovom území uvoľnil Yilmaz, no z jedenástich metrov netrafil priestor troch žrdí. Na opačnej strane ihriska mohol pridať svoj druhý gól v zápase Tučný. Z priameho kopu trafil žrď Kirovej bránky. V 70. minúte sa opäť vyznamenal Kukučka, keď zneškodnil Bednárovu hlavičku zblízka. Záver stretnutia sa už za rozhodnutého stavu iba dohrával. AS Trenčín prevalcoval gólmi v prvom dejstve FC ViOn Zlaté Moravce pomerom 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk