27.11.2021 15:00 CET
0 : 1
(0:1)

Trenčín prichádza o prvú šestku, doma nestačil na DAC

AS Trenčín sa nedokázal otriasť z vysokej prehry v Ružomberku v predchádzajúcom kole a v 16. kole Fortunaligy podľahol na domácej tráve celku FC DAC 1904 Dunajská Streda najtesnejším rozdielom 0:1 (0:1).

AS podľahol minulý víkend na Liptove domácej "Ruži" vysoko 0:3 a "pšenka mu nekvetla" ani v aktuálnom ligovom kole. Ďalším nepriaznivým výsledkom, navyše na vlastnom trávniku, si skomplikovali boje o účasť v prvej nadstavbovej šestke o titul. O všetkom sa rozhodlo už v tretej minúte zápasu. Vtedy Andrija Balič zužitkoval Veselovského center do šestnástky a bolo 1:0 pre hostí zo Žitného ostrova. Domáci celok sa pokúsil rýchlo odpovedať, no Hollého hlavičku v dvanástej minúte gólman Jedlička ťahať zo siete nemusel. Tento gólman hral proti Trenčínu svoj jubilejný, stý zápas vo Fortunalige. Trenčín sa snažil byť aktívny, no hráči zo Žitného ostrova dobre bránili a do prestávky už súperovi neumožnili vypracovať si dobrú príležitosť.

Po zmene strán mal najbližšie k vyrovnaniu opäť Hollý, no jeho strelu z diaľky v 69. minúte Jedlička dokázal skrotiť. DAC hrozil predovšetkým z protiútokov. Najnebezpečnejší z nich v 78. minúte nesprávne vyriešil Andzouana. Záver si DAC postrážil a Trenčania si tak pripísali tretiu prehru z uplynulých štyroch duelov. Domáci AS prehral s Dunajskou Stredou pod hradom Matúša Čáka 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk