07.11.2020 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

Slovan v Michalovciach využil koronu domácich

Zdravotne oslabený MFK Zemplín Michalovce nestačil na favorizovaného súpera a ŠK Slovan Bratislava podľahol na domácej tráve 0:2 (0:1).

Michalovce vstupovali do zápasu oslabené, a to z dôvodu pozitívnych testov na koronavírus vo svojom mužstve. Až dvanásť hráčov Zemplína ho malo počas týždňa pozitívny. Slovan túto skutočnosť dokonale využil a splnil, čo avizoval: dotiahnuť sa na Dunajskú Stredu, na ktorú pred týmto duelom strácal dva body a navyše mal odohraný o zápas viac, ako jeho najväčší konkurent v boji o titul. Prvá polovica prvého polčasu veľa futbalovej krásy nepriniesla. Akcie oboch tímov končili už v zárodkoch. Slovanisti sa snažili určovať tempo hry, no dlhé minúty sa hralo iba medzi šestnástkami. Zápas však postupne nabral na obrátkach.

Prvú vážnejšiu šancu mal v 36. minúte de Marco, ale hlavou namieril nad bránu. V 41. minúte Holman v nádejnej pozícii na hranici šestnástky vyslal smerom k Markovičoci nevýrazný pokus. Krátko nato sa stal po Čavričovom nabití prvým úspešným strelcom duelu Ratao - 0:1. Práve Čavrič mohol už o minútu zvýšiť náskok hostí, ale v rýchlej akcii namieril do brankára.

Slovan vstupoval do druhého dejstva s jednogólovým náskokom. V 49. minúte zblízka nepresne hlavičkoval Ožbolt. Rovnaký hráč zložil reparát v 57. minúte. Pauschekov center zasiahol rukou Kountouriotis a Ožbolt z pokutového kopu rozvlnil sieť druhýkrát - 2:0 pre hostí. Belasí mali hru pod kontrolou. Michalovčania sa v druhom polčase nedostávali na dostrel Greifovej bránky. Úradujúci majster si náskok postrážil a východniarom nedovolili ani jednu strelu. Michalovce podľahli na svojej tráve bratislavskému Slovanu 0:2. Slovan využil domáce zaváhanie DAC-u, ktorý hral doma s Pohroním bez gólov a vyhupol sa na čelo tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk