12.09.2020 19:00 CET
1 : 1
(0:1)

Trenčín neudržal vedenie v Michalovciach a odváža si bod

Zemplínu aj Trenčínu chýba skvelá fazóna z predchádzajúcich ročníkov. V šiestom kole Fortunaligy si celky body podelili, keď na východe republiky zremizovali 1:1 (0:1).

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Chýbali však gólové šance. V deviatej minúte domáci Ivanov v nádejnej situácii neprekonal Šemrinca. Najväčšiu šancu domácich v prvom polčase mal v 22. minúte Spojlarič. Michalovčan si dobre nabehol na prihrávku matadora Žofčáka, no loptu nasmeroval iba do žŕdky súperovej bránky. Trenčania sa už v prvom polčase snažili oživiť hru viacerými striedaniami. Ich chvíle prišli na sklonku úvodného dejstva, konkrétne v 40. minúte. Obrana domácich nechala priveľa priestoru Čatakovičovi. Jeho prvú strelu brankár Markovič vyrazil, no Vaško neodkopol loptu a trenčiansky útočník už mal potom ľahkú prácu - 0:1. Roguljič mohol v závere prvého polčasu náskok Trenčína zvýšiť, ale jeho prudkú strelu zmaril Markovič.

Druhý polčas sa niesol v znamení snahy domácich vyrovnať. Michalovce sa usilovali diktovať hru, ale obrana Považanov ich držala v bezpečnej vzdialenosti od Šemrincovej bránky. V 72. minúte nevyužil sľubnú príležitosť Spojarič. Potom ale prišla 83. minúta. Po závare v pokutovom území sa k lopte dostal Phillips a z hranice šestnástky namieril k ľavej žrdi - 1:1. V zostávajúcich minútach vyslali domáci pred Šemrinca viacero centrovnaých lôpt, ale vážnejšiu šancu im to už neprinieslo. Michalovce si s Trenčínom podelili body za remízu 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk