02.05.2021 18:00 CET
3 : 0
(1:0)

Slovan v repríze derby s Trnavou s debaklom

Trnave vyšlo aj druhé derby v krátkom čase, keď Slovan Bratislava porazila na Štadióne Antona Malatinského vysoko 3:0 (1:0).

Obhajca majstrovského titulu prehral štvrtý ligový duel v sezóne a majstrovské oslavy bude musieť ešte odložiť. Pred druhou Dunajskou Stredou má tri kolá pred koncom súťaže sedembodový náskok a o týždeň hostí DAC na Tehelnom poli. Pred úvodným výkopom zagratuloval domáci klub Karolovi Peczemu k jeho 75. narodeninám. Tie oslávil ešte vo februári, no pre pandemické opatrenia sa skôr na trnavský štadión nedostal. Prvú šancu derby mal Spartak: Ristovski v druhej minúte pretlačil v šestnástke Božikova, a zakončil do bočnej siete. Na opačnej strane si Takáč s prehľadom poradil s priamym kopom Nona. Belasí viac držali loptu, nebezpečnejší však boli domáci.

V 17. minúte vyrazil Greif tečovanú strelu Vlaska spoza pokutového územia. V 20. minúte penaltu, nariadenú po ruke Nona v pokutovom území, premenil Ristovski - 1:0. Po polhodine hry vyšla červenočiernym kombinačná akcia. Mikovič z čiary ešte stihol odcentrovať na zadnú žrď, kde Cabral z voleja tesne minul cieľ. Potom akciu potiahli Holman a Nono. Ratao z hranice pokutového územia opečiatkoval brvno. V závere prvého dejstva nepresne vystrelil Vlasko.

Hostia po návrate z kabíny pridali plyn. Po rýchlej kontre hasil v poslednej chvíli pred nabiehajúcimi slovanistami sklzom Koštrna. Po rohovom kope Nona a po hlavičke Strelca veľmi dobre zasiahol Takáč. Trnavský brankár ustrážil aj nepríjemný center Holmana z priameho kopu. Čavrič pálil vysoko nad. Trnavské vedenie mohol zvýšiť Bukata, no odrazenú loptu po rohovom kope poslal presne do miest, kde stál Greif. Potom to skúšal ďalekonosným pokusom, no ani ten neskončil v sieti.

V 71. minúte zachytil Vlasko zlú rozohrávku Slovana, vyslal do kontry Ristovskeho, po ktorého strele predviedol efektný zákrok Greif. V 76. minúte Iglesias prihral do pokutového územia Cabralovi. Jeho strieľaná prihrávka na zadnú žrď našla Bamideleho a nigérijský útočník zblízka zvýšil na 2:0. V 84. minúte zahrávali domáci druhý pokutový kop. Po faule De Marca na Koštrnu premenil jedenástku opäť Ristovski - 3:0. V 86. minúte vybehol na ihrisko na svoj ligový debut Patrik Karhan, syn bývalého reprezentanta Miroslava Karhana. Na trávniku ale ostal iba veľmi krátko. V hlavičkovom súboji nešťastne zranil Božikova a od rozhodcu videl červenú kartu.

O jedného menej dohrávali i belasí, pretože v hre pre zranenie nemohol pokračovať Božikov. Spartak mal v závere derby ešte dve veľké šance. Najprv nepresne mieril Cabral a chvíľu nato Mikovič volil v koncovke príliš veľkú silu. Strelcov priamy kop Takáč bez problémov chytil. Z poslednej akcie zápasu trafil Holman brvno. Spartak Trnava vyhral v derby vysoko 3:0 a stále ešte môže útočiť na druhé miesto tabuľky. Majstrovské oslavy Slovana sa odkladajú minimálne o týždeň.

Autor: Dušan Guman / sport.sk