24.04.2021 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Trenčín naďalej bezzubý, Trnava s piatou výhrou v rade

Spartak Trnava potvrdil úlohu favorita a v šiestom nadstavbovom kole Fortunaligy zdolal AS Trenčín na svojej tráve 2:0 (2:0).

Zápas Trnavy s Trenčínom priniesol v úvode veľké šance. Najprv išla na bránku Považanov dvojica Ristovski - Grič. Prvý menovaný sa rozhodol pre strelu, ktorú mu v sklze zblokoval Kapuadi. Na opačnej strane vošiel s loptou do šestnástky Corryn. Spätnou prihrávkou našiel na päťke Kadáka, ale ten netrafil z pár krokov odkrytú bránku. Trnava otvorila skóre v siedmej minúte. Koštrna odcentroval na hlavu Bamidelemu, ktorý zblízka prekonal Kukučku - 1:0. Ofenzívny futbal pokračoval. Ukazoval sa Kadák, ale v zakončení dvakrát neuspel. Na opačnej strane Kukučka skrotil pokus Vlaska spoza šestnástky. V trinástej minúte vyšla červenočiernym pekná akcia po pravej strane. Na jej konci Cabral nabil nepokrytému Ristovskemu, ktorý bez prípravy strelil druhý trnavský gól - 2:0. Trenčianske nádeje sa pokúsili oživiť El Mahdioui a Ikoba, ani jeden z nich však na Takáča nestačil. Veľmi dobrú príležitosť mal Corryn; svoju obaľovačku poslal tesne vedľa.

Po zmene strán hra stratila náboj. Zaujímavá bola strela Ristovskeho, ktorý z otočky natiahol Kukučku. Potom sa dlhé minúty nič zásadné nedialo. Trenčín opäť prevetral trnavskú defenzívu až v 75. minúte, keď Ikobovu ranu zrazil Twardzik. Lopta sa odrazila na päťku ku Ghalimu, a Nigérijčan v koncovke nepochodil. Trnava porazila Trenčín 2:0 a zaknihovala už piate ligové víťazstvo v rade, celkovo deviate na jar.

Autor: Dušan Guman / sport.sk