24.10.2020 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Trnava s Trenčínom rozhodla v závere duelu

Spartak Trnava napokon zlomil v jedenástom kole Fortunaligy tuhý odpor AS Trenčín a na Štadióne Antona Malatinského zdolal Považanov 2:0 (0:0).

Zápas sa hral kvôli vyhláseniu núdzového stavu pre koronavírus bez divákov. Prvú nebezpečnú situáciu videli diváci pri obrazovkách už v siedmej minúte. Center domáceho Tsaousisa odvrátili Trenčania na roh. V ďalšom priebehu prebiehal na trnavskom štadióne skôr boj mužstiev samých so sebou. Duel priniesol množstvo nepresných prihrávok na oboch stranách a žiadne strelecké pokusy. V 31. minúte po rýchlej kontre napálil Vlasko loptu s pomocou brankára Šemrinca do bočnej siete. Zaujímavá bola aj situácia v 42. minúte: centrovanú loptu Vlaska odvrátila obrana Trenčína na ďalší roh. Do kabín schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

V prvých desiatich minútach druhého dejstva mali Trenčania výhodu dvoch priamych kopov. Gól však z nich nevyťažili. Domáci mohli otvoriť skóre v 53. minúte; po centri Yoa hlavičkoval Vlasko vedľa brány. Trnavčania veľmi zle zakončovali, a tak skóre naďalej ostávalo bez zmeny. O výsledku rozhodlo až posledných 15 minút. V 78. minúte najprv Ligeon fauloval v 16-ke Yoa. Z nariadenej penalty otvoril skóre strelou k ľavej žrdi Pačinda - 1:0. O desať minút nato, v 89. minúte, sa k lopte po rýchlej kontre dostal striedajúci Kóša, ktorý bol na ihrisku tri minúty. Pohotovou strelou spoza 16-ky definitívne rozhodol o troch bodoch pre Trnavu. Spartak zdolal stále sa trápiaci AS Trenčín 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk