17.10.2020 17:00 CET
3 : 0
(3:0)

Slovan prevalcoval Sereď už v prvom dejstve

ŠK Slovan Bratislava potvrdil v desiatom kole Fortunaligy úlohu vysokého favorita a ŠKF iClinic Sereď zdolal na svojej tráve presvedčivo 3:0 (3:0).

Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre. Morong spravil chybu v rozohrávke, k lopte sa dostal Ratao, prihral Medvedovi a ten po 38-ich sekundách otvoril skóre - 1:0. Potom Ratao potiahol po ľavom krídle, prihral Weissovi, a s jeho zblokovaným pokusom si poradil Yakubu. Hostia sa snažili hrať na protiútoky, ale boli nepresní. V jedenástej minúte sa po peknej kombinácii dostal do šestnástky Ratao a zvýšil na 2:0. Na druhej strane Morong prihral Jarovičovi, ale ten sa cez bratislavských stopérov nepresadil. Pred Ivánom v šestnástke na poslednú chvíľu zasiahol Abena. Slovan nechal Sereď tvoriť a spoliehal sa na protiútoky. Yakubu vyrazil Rataovo zakončenie na roh.

V 34. minúte nacentroval Čavrič a Ratao pridal svoj druhý zásah v stretnutí - 3:0. Hostia začali druhý polčas aktívnejšie. Do šestnástky sa preštrikoval Tatranský, kde jeho prihrávku zablokovala obrana. Po rohu Sereď nakrátko zavrela súpera v šestnástke, ale bezvýsledne. V 56. minúte to s driblingom prehnal Weiss a z uhla nezakončil ideálne. V 65. minúte Čavrič našiel Medveda, no jeho hlavička išla tesne mimo. Sereď v 72. minúte zahrávala priamy kop, a Morongovu strelu s prehľadom chytil Greif. Tempo zápasu upadalo. De Marco po rohu trafil hlavou žrď. Na opačnej strane využil zaváhanie v rozohrávke Iván, ale jeho technický pokus spoza šestnástky skrotil Greif. V závere unikol Obžolt, ktorý z uhla zlyhal. Slovan vyhral so Sereďou aj v siedmom vzájomnom stretnutí, tentoraz 3:0 a ďalej naháňa Dunajskú Stredu.

"Vedeli sme, že súper bude hrať z obrany, takže sme chceli vysoko napádať. Podarilo sa nám rýchlo otvoriť skóre, a to udávalo tón zápasu. Pridali sme ďalšie dva pekné góly a mohli sme dať aj štvrtý. Cez polčas sme hovorili o tom, aby sme nepoľavili, ale Sereď spravila zmeny, ktoré jej prospeli. My sme už neboli takí nebezpeční. Nemali sme im dovoliť toľko šancí, ale s tromi bodmi som spokojný, najmä za výkon z prvého polčasu," povedal po výhre svojho tímu tréner Darko Milanič.

"My sme sa na tento zápas veľmi tešili. Trochu ma mrzí, že nás ovplyvnila prvá minúta. Myslím si, že gólu predchádzal faul. To nám narušilo taktický plán, domáci dominovali a nedokázali sme sa cez to dostať. Pred druhým polčasom sme prestriedali. Hrali sme dobre, mali sme viac šancí, z ktorých mohol padnúť gól. Treba uznať kvalitu súpera, ale myslím si, že sme ho potrápili. Ak by sme neinkasovali tak skoro, mohlo to byť aj ináč," pridal svoje postrehy aj tréner hosťujúceho celku Peter Lérant.

Autor: Dušan Guman / sport.sk