20.03.2021 17:30 CET
2 : 2
(0:1)

Slovan vydrel bod so Žilinou penaltami

Tri penalty a štyri góly. Slovan zachránil aspoň bod so Žilinou v nadstavenom čase. Belasí remizovali so "Šošonmi" 2:2 (0:1).

Sily si v sobotu podvečer na Tehelnom poli zmeral vedúci celok fortunaligovej tabuľky a zároveň úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava s tretím tímom ligového pelotónu MŠK Žilina. Prvú strelu na bránu vyslal v jedenástej minúte de Kamps. Jeho pokus bol však iba z kategórie propagačných. V ďalšom priebehu duelu bol v útoku aktívny predovšetkým Čavrič, avšak jeho prihrávky do šestnástky nenašli adresáta. V 17. minúte vyskúšal zakončiť z diaľky Weiss, no ku otvoreniu skóre mal veľmi ďaleko. V 27. minúte už Čavrič priestor medzi žrďami trafil, ale brankár Petráš nemal s jeho pokusom problémy. Nečakane tak udrelo na druhej strane a gólový účet otvorili žltozelení. Božikov na vlastnej polovici stratil loptu a tá sa dostala k Ďurišovi, ktorý po obrátke trafil presne k žrdi - 0:1. Slovan po inkasovanom góle pokračoval v aktivite, no výraznú možnosť si viac do prestávky nevypracoval. Do kabín schádzali tímy za jednogólového vedenia hostí.

Ihneď po zmene strán sa belasým naskytla veľká šanca zrovnať skóre. Čavriča v šestnástke fauloval Kiwior a Nono z pokutového kopu v 49. minúte nezaváhal - 1:1. Ibaže už v 63. minúte mali možnosť zahrávať penaltu i Žilinčania. Stalo sa tak po faule Medveděva na prenikajúceho Ďuriša. Kurminowski bol na trávniku iba päť minút, no loptu si na biely bod odvážne postavil a dostal hostí opätovne do vedenia - 1:2.

Zaskočení domáci mohli vzápätí inkasovať tretíkrát, no v 67. minúte tomu zabránil pozorný Greif. V 69. minúte takmer vyrovnal Moha, keď zamieril tesne vedľa žrde. V záverečných desiatich minútach sa Žilinčania sústredili najmä na obranu. V 87. minúte mal Slovan výhodu priameho kopu a dianie mohol gólom ovplyvniť Strelec. O pár sekúnd nato Pterášovi na bránkovej čiare pomohol Kiwior. V nadstavenom čase Slobodník v pokutovom území chytil za ruku Medveděva. Ten išiel na zem a rozhodca Ziemba odpískal penaltu. Stopercentnú šancu premenil Ratao. Víťaznú štvorzápasovú sériu sa Slovanu nepodarilo natiahnuť, no v kalendárnom roku 2021 v súťaži naďalej ešte neprehral. Belasí remizovali na Tehelnom poli so Žilinou 2:2 a s bezpečným náskokom pred druhou Dunajskou Stredou naďalej kraľujú ligovému pelotónu. Žilina prišla o významné víťazstvo gólom z penalty v nadstavenom čase.

Autor: Dušan Guman / sport.sk