28.02.2021 15:00 CET
0 : 5
(0:2)

Slovan po príjemnej Seredi opäť so sedembodovým náskokom

V 21. kole Fortunaligy zaznamenal ŠKF iClinic Sereď na domácej tráve nelichotivú prehru s ŠK Slovan Bratislava, ktorému podľahol vysoko 0:5 (0:2).

Zápas predposledného kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže sa odohrával na štadióne v Zlatých Moravciach, kde má momentálne Sereď svoj domovský stánok. Išlo zároveň o posledný duel 21. kola Fortunaligy a jediný zápas jeho nedeľňajšieho programu. Belasí potrebovali bodovať naplno, a to aj z toho dôvodu, že v sobotu DAC Dunajská Streda na druhej priečke zvíťazil nad Michalovcami 2:1 a skresal náskok vedúceho celku na štyri body. Slovan však zdramatizovanie súťaže a boja o titul nateraz nepripustil a vedúcu pozíciu potvrdil veľmi dôrazne. Už v piatej minúte po chybe v rozohrávke hostí išiel sám na Greifa Fábry, ale v koncovke nebol úspešný. Prvý gól na presné zásahy bohatého duelu zaznamenali hostia v siedmej minúte. Vtedy Nono rozohral rohový kop na bližšiu žrď, kde vyskočil De Marco a pohotovou hlavičkou rozvlnil sieť - 0:1. V desiatej minúte Weiss dobre posunul loptu Ožboltovi, no ten zvnútra šestnástky namieril do ľavej žrde. V tejto pasáži duelu Slovan diktoval tempo hry. Skóre sa opäť zmenilo v 30. minúte: Nono si s De Marcom zopakovali situáciu z úvodu stretnutia. Nonov center do pokutového územia umiestnil krajný bek k pravej žrdi - 2:0 pre Slovan. Domáci mohli streliť kontaktný gól v 41. minúte, no Fábryho krížna strela zvnútra pokutového územia skončila na ľavej žrdi Greifovej brány.

Obraz hry ostal rovnaký aj po návrate z kabín po polčasovej prestávke. V 51. minúte kombinačnú akciu ŠK zakončil Weiss, a Yakubu jeho strelu zlikvidoval. V 54. minúte domáci podnikli ojedinelý útok. Jureškinov center poslal Šumský hlavou z päťky nad bránu. V 57. minúte udreli hostia po osi Ožbolt - Daniel s gólovou koncovkou Nona - 0:3. Po hodine hry sa k sólu odhodlal Potoma, strelou z uhla však Greifa vážnejšie neohrozil. V 72. minúte fauloval v pokutovom území Mečiar Rataa a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Ožbolt - 0:4. V 81. minúte Rabiu pekne vysunul Hentyho, ktorý stopercentnú šancu spálil. Domáci nedokázali streliť ani čestný gól; v 90. minúte Fábryho strela skončila na ľavej žrdi. Slovan uzavrel vysoký triumf po rýchlej kontre, na konci ktorej bol Daniel. Vedúci celok tabuľky ŠK Slovan Bratislava vyhral na pôde Serede v Zlatých Moravciach vysoko 5:0 a upevnil si pozíciu pred druhou Dunajskou Stredou, pred ktorou má opäť náskok sedem bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk