24.10.2020 17:00 CET
1 : 2
(1:1)

Po zápase s ViOn-om pád Serede pokračuje

V jedenástom kole Fortunaligy zabodoval FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble na ihrisku súpera. Domáci ŠKF iClinic Sereď zdolal 2:1 (1:1).

Do stretnutia úspešnejšie vstúpili hráči ViOn-u. Vo ôsmej minúte odcentroval z pravej strany Hrnčár na hlavu Kyziridisa, ktorý prudkou hlavičkou z piatich metrov otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. V trinástej minúte to skúšal Duga, no z hranice šestnástky mieril tesne mimo. V 28. minúte sa začínalo odznova. Po závare v pokutovom území hostí sa k lopte dostal Šumský a prudkou prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal Chovana - 1:1. V 32. minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Jarovič, ktorého z troch krokov vychytal Chovan. Následnú dorážku na bránkovej čiare odvrátil Tóth. V závere prvého dejstva z hranice šestnástky prudko, no nepresne zakončoval Jarovič.

Aj do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hráči hosťujúceho celku. V 49. minúte na Čögleyov center vyskočil Balaj, a jeho dobre mierenú hlavičku pod brvno Yakubu vytesnil na rohový kop. Roh rozohral Ďubek, ale Duga zblízka prestrelil. 55. minúta priniesla vydarenú kombináciu po ose Duga - Kyziridis s koncovkou Balaja. Strelu posledne menovaného Yakubu na dvakrát skrotil. Skóre sa opäť menilo v 71. minúte: Ďubek rozohral štandardku z pravej strany, lopta na hranici malého vápna našla Dugu, a ten presnou hlavičkou poslal hostí opäť do vedenia - 1:2. Záverečná snaha Serede k vyrovnaniu neviedla, a tak ŠKF iClinic Sereď podľahol ViOn-u Zlaté Moravce o gól 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk