22.09.2020 19:00 CET
1 : 1
(0:1)

ŠKF Sereď - AS Trenčín 1:1

V dohrávke štvrtého kola Fortunaligy remizoval ŠKF iClinic Sereď na domácej tráve s AS Trenčín 1:1 (0:1). Domáci sú v tabuľke aktuálne tretí, Trenčín sa cez víkend odlepil z poslednej priečky.

Dohrávané stretnutie štvrtého kola prinieslo obojstranne ofenzívny futbal. V šiestej minúte Ghaliho obstrel tesne minul cieľ. V desiatej minúte zakončoval z priameho kopu El Mahdioui, a pozorný Yakubu jeho pokus kryl. Sereď mohla otvoriť skóre v 17. minúte. Vtedy na center Ivána vyskočil Špehar, a jeho hlavička skončila na brvne. V 22. minúte sa k lopte vo vnútri šestnástky dostal Roguljič a tvrdou prízemnou strelou s pomocou ľavej žrde rozvlnil sieť prvýkrát v zápase - 0:1. V 37. minúte Zubairu z desiatich metrov trestuhodne prestrelil. V záverečnej minúte prvého dejstva Špehar poslal spätnú prihrávku na Ivána, no ten z dobrej pozície netrafil.

Po zmene strán boli aktívnejším celkom Trenčania, ktorí cez víkend zaznamenali svoje vôbec prvé víťazstvo v tejto sezóne. V 49. minúte sa Kadák sám rútil na bránu. Yakubu jeho strelu vyrazil, a loptu do prázdnej bránky nedokázal poslať ani nabiehajúci Čatakovič. V 62. minúte rozohral rohový kop Iván. Jeho center našiel na hranici malého vápna nekrytého Baa, ktorý hlavou pohodlne vyrovnal - 1:1. Od tohto momentu sa hralo hore-dolu. V 79. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ligeon, no Yakubu jeho dobre mierenú strelu k ľavej žrdi na dvakrát ukočíroval. V 86. minúte Iván po Špeharovom priklepnutí mieril zo šiestich metrov mimo. Keď sa v záverečnej minúte neujala ani strela Šuleka, body sa nakoniec delili. Sereď doma remizovala s Trenčínom 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk