13.02.2021 14:00 CET
4 : 1
(1:0)

Žilina si v jarnej ouvertúre zgustla na Zlatých Moravciach

Vo svojej jarnej ouvertúre potvrdila Žilina rolu favorita a v 19. kole Fortunaligy zdolala FC ViOn Zlaté Moravce vysoko 4:1 (1:0).

Úvod stretnutia patril domácim. Po ôsmich minútach duelu sa po priamom kope dostal do dobrej príležitosti Ďuriš, ale netrafil bránku. Hra sa postupne presunula do stredu ihriska. Ani jeden z tímov si nedokázal vypracovať lepšiu príležitosť. V 30. minúte poslal center do šestnástky Javorček, ale Ďuriš tentoraz netrafil loptu. Žilinčania sa prvýkrát radovali až v 41. minúte. Vtedy sa v pokutovom území hostí uvoľnil Jibril a otvoril skóre - 1:0. Po zmene strán domáci kontrolovali vývoj, ale Zlaté Moravce zvýšili aktivitu. V 58. minúte nechýbalo veľa, aby chybu v rozohrávke využil Kovaľ. Na druhej strane brankár Chovan pohotovo zasiahol po strele Iľka. Vzápätí domáca obrana zazmätkovala v rozohrávke znova. Kopasovu prihrávku brankárovi zachytil Kovaľ a vyrovnal na 1:1. Už o štyri minúty po tomto momente Žilinčania išli opäť do vedenia. Ďuriš poslal loptu z pravej strany a Moško ju nešťastne nasmeroval za chrbát vlastného brankára - 2:1. V 69. minúte sa individuálne presadil Iľko a v závere stanovil konečné skóre Slebodník, ktorý skóroval tri minúty po svojom príchode na ihrisko. MŠK Žilina zdolal Zlaté Moravce presvedčivo 4:1 a so vstupom do jarnej časti môže byť spokojný.

"Dovolím si tvrdiť, že sme podali jeden z najlepších výkonov za môjho pôsobenia. Bol to komplexný výkon, boli sme dobre zorganizovaní, pracovali sme vo vysokom tempe, hrali sme rýchlo. Takže dnes pred chlapcami klobúk dole. Treba im pogratulovať, lebo som ich už dlho nevidel takto hrať," pochválil svojich zverencov tréner Pavol Staňo. "Z našej strany rozhodli zápas situácie jeden na jedného, v ktorých sme zlyhali. Systémovo sme pripravili nejaké veci, ktoré sme predpokladali, že v zápase budú. Myslím si, že systémovo sme to zvládli. Výsledok sme sa snažili držať čo najdlhšie, čakali sme na našu príležitosť, nejaké náznaky tam boli. V druhom polčase sa nám podarilo vyrovnať. Ako som povedal, zápas rozhodli situácie jeden na jedného, ktoré sme nezvládli," uviedol tréner hostí Ľuboš Benkovský.

Autor: Dušan Guman / sport.sk