08.05.2021 17:00 CET
5 : 3
(1:1)

Žilina rozstrieľala Trenčín a ešte platonicky naháňa Trnavu

Vo ôsmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o titul zdolal v bohatej gólovej prestrelke MŠK Žilina AS Trenčín 5:3 (1:1). V zápase padla aj jedna červená karta.

Žilinčanom pomaly uniká tretie miesto v tabuľke, ktoré okupovali prakticky celý ligový ročník. Potom sa však na výsosť začalo dariť trnavskému Spartaku, ktorý hráčov spod Dubňa predbehol a vytvoril si na žltozelených slušný náskok. Trnavčania odohrali svoj duel na pôde Zlatých Moraviec a hoci boli domácemu celku viac ako vyrovnaným súperom, napokon v Moravciach iba remizovali bez gólov 0:0.

Trenčín bol počas úvodnej časti nadstavby výsledkovo neškodným mužstvom. Potom sa však chytil a gólovo naprázdno neobišiel ani pod Dubňom. Na bodový zásah mu však nechýbalo len viac gólov, ale musel si poradiť aj bez vylúčeného hráča. Napriek tomu strelil favorizovanej Žiline tri góly. Ani to však nestačilo, keďže Žiline toto ligové kolo vyšlo a skresala náskok Trnavy o dva body.

Hráči MŠK Žilina sa dostali do vedenia už v piatej minúte. Stalo sa tak zásluhou Ďuriša. Ten zužitkoval predĺžený center a prekonal Kukučku v trenčianskej bránke - 1:0. Hostia odpovedali až po vyše polhodine hry, keď hlavný rozhodca ukázal na biely bod v žilinskej šestnástke. Loptu si na penaltu postavil a premenil ju Ikoba. V tejto chvíli bol teda stav zrovnaný - 1:1.

Po zmene strán predviedli domáci gólovú smršť a štyrmi zásahmi v rade rozhodli o konečnom rezultáte hektického duelu. Krátko po prestávke sa hlavou presadil Kurminowski - 2:1. Ten istý hráč skóroval druhýkrát v zápase po viac než hodine hry, keď dorazil do siete predchádzajúcu strelu Bernáta - 3:1. V 69. minúte dal štvrtý gól Žiliny hlavičkou Kiwior - 4:1.

O sedem minút neskôr upravil už na 5:1 pre MŠK iba chvíľu po svojom príchode na trávnik Goljan, ktorý skóroval na dva razy po rohovom kope. Trenčín hral v oslabení, pretože v 56. minúte musel predčasne pod sprchy El Mahdioui. V zápase, takom bohatom na góly, AS ale nerezignoval a robil, čo sa dalo. A tak sa mu podarilo aspoň znížiť. V záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času sa do streleckej listiny dvakrát zapísal striedajúci Čatakovič a stanovil konečný výsledok. MŠK Žilina zdolal vo ôsmom kole nadstavby AS Trenčín 5:3.

Situácia v nadstavbovej skupine Fortunaligy o titul sa výraznejšie nezmenila. Minimálne, čo sa týka poradia. Trenčania ostali na poslednej, šiestej priečke, keď doposiaľ nahrali 31 bodov. Až deväť bodov pred nimi je piaty celok tabuľky, ViOn Zlaté Moravce, ktorý už teraz dosiahol najlepšie umiestnenie v klubovej histórii. Žilina je so 48 bodmi štvrtá a na tretiu Trnavu stráca aktuálne šesť bodov. 58 bodov má Dunajská Streda, spolu so 65-bodovým Slovanom má však ešte k dobru zajtrajší vzájomný duel prvých dvoch tímov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk;fortunaliga.sk