21.11.2020 15:00 CET
2 : 0
(1:0)

Žilina proti Trenčínu s treťou výhrou v rade

MŠK Žilina potvrdil v 14. kole Fortunaligy úlohu favorita a AS Trenčín zdolal 2:0 (1:0).

Žilinčania nastúpili na zápas proti trápiacemu sa Trenčínu s cieľom dosiahnuť tretie víťazstvo za sebou. V desiatej minúte sa Kurminowski predral cez Slávika, a jeho strelu vyrazil nohou Šemrinec. Onedlho pred žilinským útočníkom v poslednej chvíli zachránil Križan. Silnú štvrťhodinku domácich zavŕšil Bernát, keď zužitkoval veľmi dobrú prihrávku od Gona - 1:0.

Žilinčania v prvom polčase dokázali často dostávať súpera pod tlak. Po delovke Kiwiora sa vyznamenal hosťujúci brankár. Kurminowského hlavička z následného rohu tesne minula cieľ. Trenčín pôsobil bezzubo. V 36. minúte ho nenakopla ani chyba Kiwiora, ktorú nepotrestal Letenay.

Krátko po obrátke nevyužil ďalšiu veľkú šancu hráčov spod Dubňa Minárik. S jeho pokusom si Šemrinec poradil na dvakrát. Trenčania odpovedali šancou Roguljiča. Zlikvidoval ju brankár Petráš. O chvíľu sa v šestnástke presadil Kurminowski - 2:0. Hostí mohol povzbudiť striedajúci Gajdoš, no jeho strelu pred bránkovou čiarou zastavil Sluka. V 81. minúte sa neujala hlavička Križana. V ceste jej stál Petráš. Žilina zdolala Trenčín aj v druhom vzájomnom zápase v tejto sezóne, tentoraz 2:0.

"Boli sme dobre nastavení, behaví, a to dnes asi rozhodlo o našom víťazstve. Výsledky sú teraz lepšie, chlapci sa dali dohromady a dokážu zvládať ťažké zápasy. Chvalabohu, dostávame čoraz menej gólov, čo je veľmi dôležité," okomentoval dianie na trávniku tréner Žiliny Pavol Staňo.

"Útočný futbal z oboch strán, ako už pri zápasoch Trenčína a Žiliny býva zvykom. Žiaľ, dnes to bolo so zlým koncom pre nás. V druhom polčase sme však ukázali kvalitu aj s mladými hráči v zostave. Máme na čom stavať," myslí si lodivod hosťujúceho celku Juraj Ančic.

Autor: Dušan Guman / sport.sk