08.08.2020 19:00 CET
2 : 2
(0:2)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 2:2

MFK Ružomberok ratoval v úvodnom zápase novej sezóny Fortunaligy bod, keď na domácej pôde remizoval s AS Trenčín 2:2 (0:2).

V siedmej minúte zahrávali hostia z hranice veľkého vápna priamy kop. Mahdioui poslal vysoký center do ohňa. Na loptu naskočil Ikoba a nekompromisne otvoril skóre - 0:1. Už o minútu sa na druhej strane v sľubnej streleckej pozícii ocitol Gerec. Bergsen loptu vyrazil. V 32. minúte po Regáliho prihrávke loptu do trenčianskej siete usmernil Kostadinov, avšak gól neplatil pre ofsajd. To pod Čebraťom vyvolalo búrku nevôle. Vzápätí sa v ružomberskej šestnástke zdržal s loptou Ghali, našiel pred bránkou úplne osamoteného Ikobu a bolo 0:2. V 36. minúte si Regáli obhodil Križana, ale tutovka ružomberského útočníka ostala plne nevyužitá. V závere úvodného dejstva Macík reflexívne vychytal Ikobua, ktorý tak mohol dosiahnuť tzv. čistý hetrik, teda tri góly v rade v jednom polčase.

Po zmene strán Liptáci pritlačili na pílu. Z ich tlaku vzišli štandardné situácie, ktoré im však nevychádzali podľa predstáv. V 58. minúte Regáli rozvlnil sieť, ale "Ruži" opäť prekazila radosť zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. V 61. minúte Ďungel zvnútra pokutového územia mieril vysoko nad. O štyri minúty neskôr prišiel rýchly brejk Trenčanov a Macík pri zakončení striedajúceho Kadáka musel ukázať svoje prednosti. V 67. minúte sa po druhej žltej karte porúčal pod sprchy Kapuadi. V 78. minúte Trenčania rýchlo zaútočili do otvoreného priestoru. V tej chvíli Kadáka v stopercentnej príležitosti vychytal Macík. V 85. minúte Bukari vo vlastnej šestnástke fauloval Kružliaka a kapitán Maslo z nariadenej jedenástky strelil kontaktný gól - 1:2. V nadstavenom čase sa po prihrávke Mojžiša presadil Brenkus a bolo hotovo. Viac sa už udiať nestihlo, a tak Ružomberok remizoval na Liptove s Trenčínom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk